21.00

Za nami cały dzień pełen namysłu nad kondycją polskiej gospodarki i możliwościami, jakie może otworzyć synergia nauki, biznesu i samorządów, ale właśnie w tej chwili każdy uczestnik II Forum Inteligentnego Rozwoju może zrelaksować się przy obfito zastawionych stołach bankietowych i doskonałej oprawie muzycznej, jaką zapewnia nam zespół BEA.

19.00 – SALA KONGRESOWA – POZIOM 1

Poznaliśmy już wielu laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017. Działalność projektowa, badawcza i inwestycyjna tegorocznych gości jest dowodem dynamicznego rozwoju gospodarczego kraju, ale przede wszystkim ciężkiej pracy samych wyróżnionych. Nieprawdopodobny występ znanego polskiego aktora i mentalisty, Łukasza Płoszajskiego, który prezentuje przed nami zdolności i słabostki ludzkiego umysłu to wspaniały czas, zmuszający zarówno do refleksji, jak też pozwalający złapać tak potrzebny oddech.

16.30 – SALA 2.1 – POZIOM 2

Wszyscy żyjemy w przestrzeni wirtualnej, często nawet nie zdając sobie sprawy jakie zagrożenia mogą się z tym wiązać. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwo IT, a w szczególności ochrona danych w biznesie to wyzwania, które stoją przed każdym z nas, szczególnie zaś przed samymi programistami. O trudach i wyzwaniach związanych z bezpiecznym poruszaniem się w przestrzeni wirtualnej opowiada m. in. Jacek Paszek, wiceprezes zarządu eDokumenty Sp. z o. o. oraz Janusz Cendrowski z Asecoo Data Systems SA.

16.15 – SALA 2.2 – POZIOM 2

W jaki sposób zapewnić społeczeństwu zdrową przyszłość i uchronić je przed chorobami cywilizacyjnymi oraz jak efektywnie zarządzać prywatnymi jednostkami służby zdrowia i umiejętnie wykorzystywać środki unijne? Na te i wiele innych pytań próbują odpowiedzieć m. in. prof. dr hab. Ryszard Słomski, kierownik Zakładu Diagnostyki Molekularnej przy Katedrze Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Adam Konka prezes zarządu Śląskiego parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia sp. z o. o. czy dyrektor zarządzający Klastra Life Science Kraków, Kazimierz Murzyn.

15.45 – SALA KONFERENCYJNA 0 – POZIOM 0

Jednym z najistotniejszych zagadnień tegorocznej edycji II Forum Inteligentnego Rozwoju jest Ustawa 2.0 i reforma mająca objąć instytuty badawcze. O tym jakie kroki należy podjąć, by nauka efektywnie współpracowała z biznesem, a szkolnictwo wyższe stanowiło odpowiedź na trendy panujące na rynku pracy dyskutują m. in. prof. dr hab. Aleksander Bobko, Senator RP i Sekretarz Stanu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Przemysław Jura, prezes zarządu Parku Innowacji i Przemysłu Sp. z o. o. oraz prof. dr hab. Inż. Leszek Rafalski, przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych oraz dyrektor Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

15.15 – SALA 2.3 – POZIOM 2

O tym jak gminy radzą sobie z nowościami i innowacjami w gospodarce komunalnej oraz jak efektywnie wykorzystywać fundusze unijne, ale przede wszystkim o Wspólnym Systemie Segregacji Odpadów (WSSO) rozmawiają m. in. Piotr Machnik, prezes zarządu Południowego Parku Recyklingu Sp. z o. o., prof. Janusz Zaleski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA, Roman Kaczmarczyk, burmistrz Miasta i Gminy Lądek Zdrój czy Maria Chilińska, prezes zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tomaszowie Mazowieckim.

15.05 – SALA KONFERENCYJNA 1 – POZIOM 1

Trwa debata poświęcona innowacyjnemu rolnictwu organicznemu i precyzyjnemu. Do najważniejszych pytań, na które starają się odpowiedzieć uczestnicy debaty należą między innymi te o zastosowanie biowęgla, możliwość ograniczenia zużycia wody podczas produkcji rolnej czy właściwości inteligentnych nawozów. Głos zabierają m. in. dr inż. Cezary Możeński, były dyrektor Instytutu Nowych Syntez Chemicznych w Puławach, prof. Dr agr. Knut Schmidtke, Prorektor ds. Badań i Rozwoju z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Dreźnie (HTW Dresden) oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Borkowski, Dyrektor Instytutu Geodezji i Geoinformatyki na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 14.45 – SALA 2.2 – POZIOM 2

Jak chronić innowacje? Czym jest własność intelektualna? Czy warto starać się o patent? Na te i inne pytania stara się odpowiedzieć m. in. prezes Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej, dr Alicja Adamczak, mec. Marcin Fijałkowski z kancelarii Baker McKenzie oraz prezes zarządu Fibar Group Intellectual Property Assets, pani Joanna Ossowska-Rodziewicz.

14.20 – SALA 2.1 – POZIOM 2. Właśnie rozpoczęła się debata poświęcona bezpieczeństwu energetycznemu Polski w Unii Europejskiej, której patronem jest m.in. Ministerstwo Energii i PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o. Odnawialne źródła energii, niskoemisyjne układy wytwarzania, magazynowania i dystrybucji energii to tylko część z zagadnień, które mają zostać poruszone. Już w tej chwili zawiązała się debata, w której udział biorą m. in. Prezes zarządu Rafako SA, pani Agnieszka Wasilewska-Semail, dyrektor Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, pan Stanisław Trenczek czy prezes zarządu Megatech Technology sp. z o. o.

12.00 – II Forum Inteligentnego Rozwoju to jedyne wydarzenie w Polsce, które skupia się w tak dużej mierze na krajowych i inteligentnych specjalizacjach i to właśnie one stanowią temat debaty rozpoczynającej się na sali kongresowej. Głos zabierają m. in: Danuta Cichoń, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego, Grzegorz Wisz, prezes Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej oraz Grzegorz Wolszczak z Banku Światowego.

9.50 – Na sali kongresowej trwa sesja otwarcia, koncentrująca się na zagadnieniach związanych z inteligentnym rozwojem Polski, którego gwarantem bez wątpienia są innowacyjne technologie, bezpieczeństwo energetyczne i żywieniowe. Głos zabiera wiceprezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, pani Angelika Jarosławska oraz prezes zarządu Deveres Sp. z o. o., pan Paweł Nykiel. Wystąpienia prowokują ożywioną dyskusję na temat kierunku, w którym podąża polski przemysł, gospodarka żywnościowa i energetyczna. Głos zabierają m.in. Mieczysław Golba, przewodniczący Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, Rafał Jabłoński, prezes zarządu FIAB Sp. z o.. Sp. k. oraz Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o.

DSC_0039

9.15 – II Forum Inteligentnego Rozwoju czas rozpocząć! Tegoroczna edycja skupiła wokół siebie niemal tysiąc gości – przedstawicieli rządu, polityków, przedsiębiorców, ludzi nauki czy samorządowców. Goście są witani przez organizatorów i współorganizatorów – Dyrektora Forum Inteligentnego Rozwoju, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. O tym jak ważna jest potrzeba kooperacji i wypracowania jednolitej taktyki na drodze do wspólnego celu, jakim jest zrównoważony rozwój gospodarczy Polski mówi sam poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek, który objął tegoroczną edycję patronatem honorowym.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*