Zanim zdecydujemy się na otwarcie własnej firmy warto przeprowadzić symulację prowadzenia biznesu – dzięki firmie Revas Sp. z o. o. teraz to możliwe.

Od września 2017- go roku branża edukacyjna w postaci szkół ponadgimnazjalnych (średnich) i policealnych, oraz uczelni i firm szkoleniowych może korzystać z innowacyjnego rozwiązania dla tego obszaru w zakresie przeprowadzania profesjonalnych symulacji biznesowych. Wszystko dzięki platformie „Revas – Business Simulation Games”. O projekcie opowiada Prezes Zarządu Revas Sp. z o .o. – Wojciech Pitura.

 – Naszym głównym zadaniem jest tworzenie oprogramowania, które nazywamy branżowymi symulacjami biznesowymi. Jest to narzędzie, dzięki któremu uczniowie i studenci mają możliwość zarządzać przedsiębiorstwem wybranej branży, najlepiej takiej, w jakiej planują działać w przyszłości i której się uczą. Nasz produkt jest obecnie kierowany głównie do szkół i uczelni w Polsce oraz za granicą. Chodzi o to, aby zajęcia szeroko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej odbywały się w sposób praktyczny. Chcemy żeby uczestnicy mogli podejmować realne decyzje biznesowe w wirtualnym środowisku.

Obecnie na rynku funkcjonują podobne rozwiązania, głownie w Stanach Zjednoczonych, Revas proponuje natomiast rozwiązania branżowe, które w przypadku pozostałych platform nie są jeszcze obecne. Pomaga to w uczeniu się przedsiębiorczości i zarządzania przedsiębiorstwem dopasowanym do realiów danej branży – system umożliwia chociażby osobie uczącej się w technikum samochodowym prowadzenie warsztatu samochodowego, a uczniowi informatyki prowadzenie serwisu IT, zaś wszystkie treści są sprofilowane z tym czego uczą się studenci lub uczniowie w swoich szkołach. Dzięki temu wyobrażenie o tym biznesie staje się bliższe i bardziej realne.

Drugą ważną kwestią jest to, iż platforma koncentruje się na firmach z natury małych co pozwala skupić się na ich charakterystyce. Wiele podobnych  oprogramowań na rynku  podejmuje zarządzanie przedsiębiorstwami międzynarodowymi. Z punktu widzenia ucznia czy studenta wyobrażenie o zarządzaniu takim biznesem jest dość abstrakcyjne. Na początek warto przygotować się do tego, co czeka nas w bliższej przyszłości.

– Komercyjnie „Revas – Business Simulation Games” jest dostępne na rynku od września zeszłego roku. Współpracujemy z ponad czterdziestoma szkołami i dziesięcioma uczelniami na terenie kraju i jedną uczelnią zagraniczną – w Danii. Jesteśmy również na etapie podpisywania kolejnych umów, między innymi z miastem Kielce, które będzie wprowadza symulacje w swoich szkołach. Rozpowszechniamy także nasze rozwiązania za pośrednictwem dystrybutorów, którzy zajmują się dostarczaniem oprogramowania dla branży edukacyjnej – dodaje Wojciech Pitura.

Sam pomysł stworzenia platformy zrodził się podczas realizacji różnego rodzaju projektów pro – przedsiębiorczych dla uczniów i studentów, gdy sami twórcy byli jeszcze pracownikami uczelni.  Po zauważeniu faktu, iż około 80% firm upada w pierwszym, bądź drugim roku działalności zaczęto się zastanawiać dlaczego tak się dzieje i co trzeba zmienić aby biznesy nie znikały. Wysunięto dwa wnioski: po pierwsza potrzebne jest skonfrontowanie wyobrażenia o biznesie młodych w stosunku do rzeczywistości, po drugie należy zmodernizować programy nauczania kładące nacisk na zadania mocno teoretyczne lub kwestie związane z samym założeniem działalności, a pomijające ważne aspekty związane z realnym prowadzeniem firmy. Rozwiązanie Revas Sp. z o.o. skupia się na praktycznym prowadzeniu biznesu i braniu odpowiedzialności za własne decyzje, co pozwala jak najlepiej przygotować młode osoby do prowadzenia własnej działalności.

Jakub Maksymowicz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj