Około 60 studenckich i uczniowskich zespołów z całego kraju zgłosiło się do 10. Ogólnopolskiego Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Jego finał odbędzie się w końcu czerwca w EC1 w Łodzi.

Finał jubileuszowej edycji konkursu połączony będzie z konferencjami CGI (Computer Game Innovations) oraz TEWI (Technologia Edukacja Wiedza Innowacja) – powiedział PAP dr Radosław Bednarski z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, który jest organizatorem konkursu.

W konkursie biorą udział uczniowie i studenci z całego kraju, a w jury zasiadają przedstawiciele polskich firm z branży GameDev. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje rektor PŁ.

Jak mówi dr Bednarski, celem konkursu jest wyłonienie najzdolniejszych zespołów studenckich i uczniowskich, których zainteresowania i pasja skupia się wokół tworzenia gier komputerowych i innowacji technologicznych.

„Nasz konkurs to forum, na którym uczniowie oraz studenci różnych szkół i uczelni mogą prezentować swoje prototypy gier komputerowych oraz innowacyjnych projektów technologicznych, a także wymieniać się doświadczeniami” – dodał dr Bednarski.

W tym roku młodzi twórcy będą mogli prezentować swoje projekty w ramach siedmiu ścieżek tematycznych. Game Design to realizacja projektu gry w oparciu o gotowy silnik gry, np.: Unity, Unreal Engine czy CryEngine. W ramach Mobile Game zespoły mają przygotować projektu gry dla urządzenia mobilnego, a w kategorii Game Development – w oparciu o framework. Ścieżka Virtual Environment przewiduje zaś realizację projektu informatycznego stosującego technologie wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości.

W tych czterech kategoriach uczestniczyć mogą zespoły składające się z 2-6 osób, z dowolnych szkół, uczelni i kierunków, które samodzielnie stworzyły i zgłosiły projekt konkursowy. W dwóch kolejnych ścieżkach – Game Graphics Concept i Game Review – uczestniczyć mogą wyłącznie pojedyncze osoby. Pierwsza z nich realizowana jest przez Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej ASP, a druga przez Katedrę Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego.

Nowością tegorocznego konkursu jest otwarta kategoria – Show Your Project – w której realizowany może być dowolny projekt technologiczny powiązany z tematyką konkursu, nie mieszczący się jednak w pozostałych kategoriach. W tym przypadku uczestniczyć może dowolna liczba osób – dodał dr Bednarski.

Do etapu półfinałowego przejdzie maksymalnie 50 najlepszych zespołów wyłonionych przez organizatorów do 20 czerwca. Jury oceniać będzie projekty podczas otwartej prezentacji na niezależnych stoiskach konkursowych podczas finałowego wydarzenia. Pod uwagę brane będą: oryginalność pomysłu, atrakcyjność (grywalność) i poziom technologiczny.

Do finału (który odbędzie się 28-29 czerwca) przejdą maksymalnie po trzy zespoły w każdej ścieżce tematycznej. Jury wyłoni zwycięskie zespoły na podstawie niezależnej, plenarnej prezentacji finałowej.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej:www.gry.it.p.lodz.pl

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj