Działalność projektowa, badawcza i inwestycyjna tegorocznych gości to dowód dynamicznego rozwoju gospodarczego kraju, ale przede wszystkim ciężkiej pracy samych wyróżnionych. Pierwszy dzień II Forum Inteligentnego Rozwoju upłynął pod znakiem wytężonych debat i dyskusji dotyczących fundamentalnych aspektów, na których nasi goście starają się nieustannie budować Polskę. Krajowe i inteligentne specjalizacje, bezpieczeństwo energetyczne Polski w Unii Europejskiej, kwestie związane z własnością intelektualną, prawem patentowym, ale także inteligentne rolnictwo precyzyjne i organiczne, inteligentne zarządzanie systemem edukacji, nowinki w gospodarce komunalnej, a nade wszystko bezpieczeństwo zdrowotne Polaków oraz bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to ogrom fundamentalnych aspektów, a mimo to nasi prelegenci zdołali kompleksowo omówić każdy z nich.

Całość wieczoru zwieńczyła uroczysta gala wręczenia Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, prowadzona przez znanego polskiego aktora i mentalistę, Łukasza Płoszajskiego. Nie brakowało trudnych do wyjaśnienia i nieprzewidywalnych zabaw intelektualnych z udziałem uczestników, przede wszystkim jednak poznaliśmy wąskie grono tych, którzy przyczynili się do zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju, w swej pracy zawsze spoglądając w przyszłość i nie wahając się podejmować nowych wyzwań. Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju w tym roku była przyznawana w następujących kategoriach: innowacyjna firma, szkolnictwo wyższe i nauka, samorząd przyjazny inwestorowi, innowacje mieszkaniowe oraz w dwóch kategoriach specjalnych: „Instytucja Roku” i „Człowiek Roku”. Podobnie jak w zeszłym roku również w tym zostały przyznane też Nagrody Główne.

Nieprawdopodobny występ znanego polskiego aktora i mentalisty, Łukasza Płoszajskiego oraz wykwintny bankiet wieńczący pierwszy dzień trwania II Forum Inteligentnego Rozwoju były wspaniałym czasem, zmuszającym zarówno do refleksji, jak też pozwalającym złapać tak potrzebny oddech przy suto zastawionych stołach bankietowych oraz doskonałej oprawie muzycznej w wykonaniu zespołu BEA.

Drugi dzień II Forum Inteligentnego Rozwoju otwarły rozważania na temat innowacyjnych technologii kosmicznych i lotniczych, ale równie istotne okazały się debaty poświęcone roli samorządów w kształtowaniu postępu zarówno kraju jak i polepszania komfortu życia samych mieszkańców. Nie zabrakło oczywiście rozważań dotyczących samej idei SmartCity i innowacyjnych technologii przemysłowych, które nierozłącznie wpisują się w tkankę miasta, nade wszystko jednak dyskutowano o nadziejach i zagrożeniach płynących dla człowieka z perspektyw jakie niesie rozwój sztucznej inteligencji.

Podczas tegorocznej edycji mieliśmy okazje prześledzić najdoskonalsze przykłady inwestycji, programów i projektów inteligentnie prowadzących nasz kraj ku przyszłości i dalszemu rozwojowi. Nasi kompetentni prelegenci omówili kompleksowo wszelkie zagadnienia związane z gospodarką Polską i po raz kolejny wytyczyli nowe kierunki, którymi należy zmierzać ku inteligentnemu rozwojowi.  Dziękujemy Państwu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj