Wśród produktów ułatwiających pracę glazurnikom, niedawno pojawiły się systemy do poziomowania płytek. Stanowią alternatywę dla tradycyjnie stosowanych krzyżyków, lecz ich funkcje są znacznie bardziej rozbudowane. Można dzięki nim ustalić jednakową fugę i uzyskać równą płaszczyznę, zapobiegają również przesuwaniu się płytek w trakcie układania. Przykładem takiego systemu jest Quick Level, opracowany przez wadowicką firmę MMT Małgorzata Tasiemska.

Nasz system wyróżnia się sposobem spinania – krążek osadzamy na trzpieniu i wkręcamy w klips. Ponieważ powierzchnia krążka nie posiada ząbków – z łatwością uzyskujemy pełne naprężenie systemu, wkręcając krążek do oporu (dla wygody możemy posłużyć się kluczem). Po założeniu elementów istnieje możliwość odkręcenia krążka i dokonania ewentualnej korekty lub wymiany uszkodzonej płytki. Tego typu montaż zapobiega również rozsuwaniu się poprawnie ułożonych płytek. Klips został zaprojektowany w taki sposób, aby nie zrywał się podczas montażu – gdy po wyschnięciu kleju uderzymy go wzdłuż fugi, wystająca część oderwie się tuż przy podstawie, a krążek zostanie bezproblemowo oddzielony od pozostałości klipsa – tłumaczy Małgorzata Tasiemska, właścicielka MMT.

Do zalet systemu zaliczyć można również wielofunkcyjność krążka. W przekroju posiada kształt klina, więc oprócz tradycyjnego zastosowania, poprzez wsuwanie, po przekręceniu reguluje szerokość (np. fugi) od 1 do 8 mm. – Krążek dobrze sprawdza się podczas układania cokolików, klinowania w narożnikach, czy poziomowania pierwszego rzędu płytek ściennych – mówi Małgorzata Tasiemska. 

W ubiegłym roku projekt „Quick Level – system ustalania dylatacji i poziomowania płytek” otrzymał Brązowy Laur Innowacyjności 2015 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Naczelną Organizację Techniczną, a w roku bieżącym – Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2016.


Na stronie www.mmt-poland.eu oraz w sklepie internetowym  www.ukladanieplytek.com producent zapewnił klientom możliwość obejrzenia filmów instruktażowych oraz dostęp do aplikacji obliczającej ilość elementów systemu potrzebnych do ułożenia danej powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj