Na rynku rekrutacyjnym trwa boom na pracowników z tytułem inżyniera. Ofert pracy dla inżynierów jest co miesiąc o 10–20% więcej! W takich branżach, jak IT, zarządzanie w przemyśle czy inżynieria produkcji, mamy rosnący rynek kandydata, gdzie pracodawca walczy o pracownika – mówią specjaliści ds. rekrutacji.

Z kolei eksperci z firm doradztwa personalnego podkreślają, że nadal wzrasta zapotrzebowanie na inżynierów utrzymania ruchu w fabrykach oraz operatorów produkcji odpowiedzialnych za sterowanie cyfrowymi urządzeniami produkcyjnymi. Popyt na tych pracowników jest związany w dużej mierze z rozwojem produkcji przemysłowej do czego przyczyniają się m.in. zagraniczne inwestycje zlokalizowane w specjalnych strefach ekonomicznych. Rośnie więc zapotrzebowanie na inżynierów zarządzania i inżynierii produkcji, jak również mechaniki i budowy maszyn o specjalności projektowanie i sterowanie komputerowe.

Jak wynika z opublikowanych danych GUS, w ciągu ośmiu miesięcy tego roku nastąpił wzrost liczby nowych mieszkań oddanych do użytkowania. Liczba ta wzrosła o około 5% względem analogicznego okresu roku poprzedniego. Stabilny wzrost, który utrzymuje się na rynku budownictwa od kilku lat znacznie zwiększył zapotrzebowanie na inżynierów budownictwa oraz architektów projektujących nowe budynki.

Ciekawą tendencję daje się także zauważyć w kształtowaniu krajobrazu miejskiego. Przed firmami aranżowane są kolejne skwery, miasta rewitalizują parki i bulwary nad rzekami, zachęcając turystów do ich odwiedzenia. To wszystko powoduje, że poszukiwani są inżynierowie architekci krajobrazu.

Odnotowano również wzrost zapotrzebowania na specjalistów z dziedziny pojazdów ekologicznych (m.in. hybrydowych) oraz dysponujących wiedzą inżynierską nt. wykorzystania odnawialnych źródeł energii, planowania gospodarki wodno-ściekowej, jak również wdrażania systemów gospodarki odpadowej.

Zgodną z powyższymi oczekiwaniami rynku pracy, szeroką ofertę studiów inżynierskich przygotowała Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Uczelnia, która w ostatnich dniach została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii Uczelnia Przyszłości. Nagrody przyznawanej pod patronatem Prezesa Urzędu Patentowego RP.

Odbierając wyróżnienie, Rektor Uczelni doc. dr Monika Madej powiedziała ÷ w WSEiZ dbamy aby edukacja opierała się nie tylko na przekazywaniu wiedzy teoretycznej, ale także na profesjonalnym przygotowaniu studentów do wykonywania przyszłego zawodu. Cel ten możemy osiągnąć dzięki umiejętnościom praktycznym kadry akademickiej, wpływowi pracodawców na profile kształcenia, nowoczesnym programom nauczania i jakości kształcenia zgodnej ze standardami europejskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj