Rusza IX edycja stypendiów naukowych prezydenta Łodzi dla osób, które planują rozpoczęcie w październiku 2019 r. studiów na łódzkich uczelniach. Łączny budżet przeznaczony na te stypendia na rok akademicki 2019/2020 wyniesie 270 tys. zł – poinformował PAP łódzki magistrat.

Grzegorz Gawilk z Urzędu Miasta Łodzi przypomniał, że o stypendia mogą wnioskować osoby będące laureatami bądź finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i tematycznych, które planują rozpoczęcie w październiku 2019 r. studiów na łódzkich uczelniach. Dodał, że nabór wniosków do programu stypendialnego potrwa do 31 lipca.

Wyboru stypendystów dokona komisja stypendialna, powołana przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską, a składająca się z przedstawicieli miasta oraz łódzkich uczelni publicznych.

Gawlik podkreślił, że stypendia przyznawane są w zależności od środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w budżecie Łodzi. W roku akademickim 2019/2020 łączna kwota ma wynieść 270 tys. zł. Maksymalna wysokość stypendium wynosi 1,5 tys. zł miesięcznie.

Elektroniczny wniosek stypendialny wraz wykazem olimpiad uprawniających do wzięcia udziału w programie dostępny jest na stronie www.mlodziwlodzi.pl w zakładce Inicjatywy >> Stypendia Miasta Łodzi. Wypełniony wniosek należy także wydrukować oraz dostarczyć wraz z wymaganymi załącznikami do Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej znajdującego się przy al. Politechniki 32.

Lista stypendystów wraz z przyznanymi kwotami stypendiów zostanie opublikowana na stronie www.mlodziwlodzi.pl w październiku 2019 r. (PAP)

autor: Jacek Walczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*