Bitcoin jest coraz częściej wykorzystywany do realizacji zwykłych transakcji. W Polsce tą wirtualną walutą zapłacimy nie tylko w sklepach internetowych, lecz także restauracjach, punktach medycznych czy nawet za kurs języka obcego. Jak ją zdobyć?

Walutę tę możemy kupić w kantorze bitcoinowym, na giełdzie bitcoinowej lub od osoby prywatnej. Bitcoiny przechowujemy na specjalnym koncie, które musimy wcześniej założyć. „Istnieją też banki umożliwiające otworzenie konta obsługującego tę walutę. Przykładem jest ukraiński PrivatBank, który od grudnia 2015 r. wprowadził obsługę depozytów oraz usługę pośrednictwa płatności w bitcoinach” – mówi serwisowi infoWire.pl Sergiy Myshko, global PR manager w firmie Preply.

Bitcoin nie podlega regulacjom banków centralnych i potężnych instytucji finansowych. Sami posiadacze napędzają zapotrzebowanie i przez to ustalają wartość waluty. Co więcej, bitcoinami można zapłacić za cokolwiek osobie z drugiego końca świata bez konieczności wykonywania czasochłonnego przelewu zagranicznego. Nie bez wpływu na popularność waluty pozostają również doniesienia o tym, ile da się zarobić na handlu bitcoinami.

Wirtualną walutę przyjmuje coraz więcej sklepów i punktów usługowych. „Jest to przyszłość przede wszystkim dla firm, które swoją działalność opierają na handlu w internecie i chcą wybić się ze swoimi produktami poza rodzimy rynek. Umożliwienie płatności bitcoinami może sprawić, że nasze produkty będą dostępniejsze, i pozwolić nam zdobyć klientów na całym świecie” – podkreśla ekspert.

Źródło: infoWire.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj