O 150 proc. wzrosła liczba sprzedanych polis assistance dla motocyklistów

Maj był rekordowym miesiącem pod względem sprzedanych ubezpieczeń assistance dla motocyklistów, wynika z danych zebranych przez Mondial Assistance. W porównaniu do maja 2017 roku liczba wzrosła aż o 150 proc.
73 proc. sprzedanych polis to polisy na krótkoterminowy wyjazd zagraniczny.

Tegoroczny maj był miesiącem podczas którego Polacy skorzystali z dwóch długich weekendów i wyjechali na krótkie zagraniczne wakacje. Doskonale wykorzystali to sami motocykliści, bo długie weekendy to świetna okazja do podróży motocyklowej na południe Europy  –  mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Wzrost świadomości 

Rosnąca liczba osób wykupujących odpowiednie polisy oznacza, że wśród Polaków wzrosła świadomość ubezpieczeniowa. To dobra informacja dla branży ubezpieczeniowej, która reaguje na zmiany i oferuje coraz więcej pakietów dedykowanych dla motocyklistów.

Nasze doświadczenie pokazuje, że turystyka motocyklowa to coraz częściej pasja nie tylko młodych ludzi, ale także dojrzałych przedstawicieli wolnych zawodów, przedsiębiorców oraz menedżerów. To właśnie oni bardzo często wyjeżdżają na zagraniczne wyprawy i pamiętają o zapewnieniu sobie właściwego poziomu komfortu i bezpieczeństwa, także w razie kłopotów z motocyklem. Trendy sprzedażowe jakie obserwujemy dobrze obrazują to, jak wiele mitów i krzywdzących stereotypów krąży na temat motocyklistów. Dziś polski motocyklista pod wieloma względami może być wzorem dla kolegów z krajów zachodnich. Nie tylko będzie najlepiej ubrany, nawet w pełnym słońcu we właściwych spodniach, kurtce, z rękawicami  i profesjonalnymi butami, ale z dobrze przygotowanym motocyklem i assistance na  tzw. wszelki wypadek – dodaje Piotr Ruszowski.

Odpowiednia polisa

Właściciele motocykli przed podróżą coraz chętniej sprawdzają ofertę poszczególnych ubezpieczycieli i wybierają coraz bogatsze pakiety, które poza wsparciem w przypadku awarii zawierają również ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance medyczne.

Posiadając odpowiednie ubezpieczenie właściciel motocykla ma gwarancję, że zapewni mu ono pomoc w razie awarii, wypadku, przebicia opony, w momencie rozładowania akumulatora lub  innych kłopotów z pojazdem. Koszt zabezpieczenia w postaci assistance komunikacyjnego dla motocyklisty to niespełna 10 złotych za dzień podczas wyjazdu
za granicę
– dodaje Piotr Ruszowski.

Grupa Mondial Assistance: interwencja co 2 sekundy w każdym miejscu świata

Jesteśmy międzynarodowym liderem rynku assistance, ubezpieczeń turystycznych i osobistej opieki. Z usług Grupy, świadczonych na wszystkich kontynentach, korzysta 250 milionów ludzi, tj. 4% światowej populacji. To część naszego know-how, które uzupełnia doświadczenie z ponad 10 lat istnienia w Polsce. Od lat pracujemy na sukces wielu znanych Ci firm – również tych największych.

www.mondial-assistance.pl

 

 

 

Kontakt dla prasy:
Agnieszka Staniszewska
Telefon: 783 941 370
e-mail: agnieszka.staniszewska@mondial-assistance.pl

 

 

Zastrzeżenie dotyczące stwierdzeń o charakterze przyszłym:

Niektóre ze stwierdzeń zawartych tutaj mogą dotyczyć oczekiwań związanych z przyszłością i innych stwierdzeń wybiegających w przyszłość, a opartych na obecnej wiedzy i założeniach zarządu, a także mogą zawierać znane i nieznane ryzyka i niewiadome, które mogą spowodować, że faktyczne wyniki, kształt realizacji lub zdarzenia będą się znacząco różnić od wyrażonych w tych stwierdzeniach lub domniemanych na ich podstawie. Oprócz stwierdzeń, których kontekst wskazuje na ich przyszły charakter, słowa „może, będzie, powinien, oczekuje, planuje, zamierza, przewiduje, wierzy, szacuje, przepowiada, potencjalny i kontynuacja” oraz podobne słowa i wyrażenia oznaczają przyszły charakter stwierdzenia. Faktyczne wyniki, kształt realizacji lub zdarzenia mogą się znacząco różnić od wyrażonych w takich stwierdzeniach w szczególności z powodu (i) ogólnej sytuacji ekonomicznej, w szczególności dotyczącej warunków ekonomicznych w zakresie głównej działalności i głównych rynków Allianz Group, (ii) zachowania rynków finansowych, w tym rynków wschodzących, (iii) częstotliwości i dotkliwości szkód objętych ubezpieczeniem, (iv) poziomu i tendencji w zakresie umieralności i patologiczności, (v) poziomu utrzymywania się, (vi) stopnia zaległości kredytowych, (vii) stóp procentowych, (viii) kursu wymiany walut, w tym kurs wymiany EUR – USD, (ix) zmian poziomu konkurencji, (x) zmian w prawie i regulacjach, w tym konwergencji monetarnej oraz Europejskiej Unii Walutowej, (xi) zmian w politykach banków centralnych i/lub rządów państw obcych, (xii) wpływu przejęć, w tym dotyczących kwestii związanych z integracją, (xiii) środków restrukturyzacyjnych oraz (xiv) ogólnych czynników związanych z konkurencyjnością,
w każdym przypadku na skalę lokalną, regionalną, ogólnokrajową i globalną. Wystąpienie wielu z tych czynników może być bardziej prawdopodobne lub ich efekt bardziej wyraźny w wyniku działań o charakterze terrorystycznym i ich konsekwencji. Brak konieczności aktualizacji. Spółka nie zobowiązuje się do aktualizowania zawartych tu informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj