Rozwaga, służebność, rozsądek i inwestycje infrastrukturalne to klucz według którego od 60 lat działa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Warmia” w Lidzbarku Warmińskim.

Założona w 1959 r. Spółdzielnia z całą pewnością stała się ważną firmą świadczącą  zadania spółdzielni w ogólnym znaczeniu, ale także z zakresu dostawcy usług interaktywnych i zwiększaniu efektywności energetycznej w swoich budynkach. W latach 2010-2017 sukcesywnie przeprowadzono termomodernizacje 62 budynków. –  I to nie koniec – jak dodaje Prezes SM Stefania Skrodzka.

Zostały wdrożone kolejne projekty w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, RPO województwa warmińsko-mazurskiego.

Tłem inwestycji są budynki wielorodzinne na osiedlu Kopernika, ul. Warmińskiej i ul. Ludwika Góreckiego. W przeprowadzanych inwestycjach zastosowano nowoczesne techniki  budowlane, takie jak natryskowe nakładanie wełny izolacyjnej o grubości 10-12 cm, modernizacje sieci centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej polegającą na wymianie zaworów podpionowych i regulacji sieci, uzupełnieniu izolacji rur centralnego ogrzewania i CWU, płukaniu chemicznym instalacji centralnego ogrzewania, a także wymiana oświetlenia na LED z czujnikami ruchu.

Dzięki tego typu działaniom spółdzielnia pragnie zadbać o efektywny poziom ciepła przy niskich kosztach użytkowania, gdzie celem głównym jest poprawa życia mieszkańców. – Dodatkowym aspektem tych działań jest  realizacja celu  „Strategii Europa 2020” w obszarze budowy gospodarki niskoemisyjnej zakładającej zmniejszenie gazów cieplarnianych, co w znaczący sposób wpłynie na poprawę jakości powietrza wszystkich  mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego – dodaje Pani Prezes.

Krystian Wnuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*