2 lata na skanalizowanie całej gminy Środa Śląska – to główny cel Średzkiej Wody. Ale nie jedyny.

 

– Wszystko wskazuje na to, że w ciągu dwóch lat Środa Śląska zostanie skanalizowana w 100 proc. – mówi Antoni Biszczak, prezes zarządu spółki Średzka Woda. – Równolegle pracujemy nad tym, by do 2019 roku skanalizowane zostały też miejscowości Lipnica oraz Środa Śląska: ul. Ogrodnicka i ul. Miłosza, w których trwają prace kanalizacyjne.

 

Plany spółki na tym się jednak nie kończą. Jak mówi prezes Biszczak, gmina wciąż się rozbudowuje, powstają nowe budynki mieszkalne, zakłady przemysłowe. – Skutkuje to tym, że co roku budujemy kilka kilometrów nowych wodociągów oraz kanalizacji – informuje.

 

Co istotne, Średzka Woda regularnie zajmuje się też modernizacją istniejących już sieci, tak by utrzymać poziom sieci wodno-kanalizacyjnej na jak najwyższym poziomie. – Najważniejsza zawsze była i będzie dla nas jakość życia mieszkańców gminy oraz jej rozwój – podkreśla Antoni Biszczak.

 

By utrzymać dobre relacje z mieszkańcami i ułatwiać im zrozumienie specyfiki działalności spółki, władze Średzkiej Wody zadbały też o jak najlepszą komunikację. Działaniem, które tego dowodzi, jest powstanie systemu E-KLIENT, niedawno uruchomionego przez Średzką Wodę. – Dzięki niemu można sprawdzić stan należności, odczyt wodomierza, ale też otrzymać drogą elektroniczną fakturę, a nawet ustawić powiadomienia SMS-owe o wystawieniu faktury czy przerwie w dostawie wody – mówi Biszczak. Jednocześnie, aby przybliżyć klientom Średzkiej Wody procedury dotyczące poszczególnych spraw, opracowano specjalny poradnik. – Poradnik ten w przejrzysty sposób wyjaśnia skomplikowane nieraz procedury – dodaje.

 

Wszechstronna, ukierunkowana na rozwój gminy i podniesienie komfortu życia mieszkańców działalność spółki została wyróżnioną Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju. Wyróżnienie wręczono w październiku tego roku podczas Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018. Średzka Woda została doceniona za wysiłki na rzecz ochrony środowiska i lokalnej społeczności. – Przyznany tytuł jest dla nas również zobowiązaniem na przyszłość. „Dobra woda, czyste środowisko, zadowoleni mieszkańcy” to strategia, którą spółka realizuje w codziennej pracy – podkreśla prezes Biszczak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*