Warszawski potentat branży informatycznej, znany dotychczas z dostarczania wyspecjalizowanych rozwiązań dla sektora energetycznego czy gazowniczego otwiera się na współpracę z rynkiem medycznym, a nowatorski system MedStream Designer już w tej chwili podbija zarówno polski, jak i zagraniczny rynek pozwalając w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w zapisanej w HIS informacji medycznej.

Innowacyjny system MedStream Designer

Projekt powstał w ramach grantu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i był współtworzony we współpracy z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Spośród podjętych przez firmę działań najistotniejsze było zaprojektowanie produktu końcowego, nad czym pracowała grupa programistów. Project manager firmy, Rafał Ostap, nie ukrywa, że sama koncepcja, która podyktowała podjęcie dalszych kroków związanych z przygotowaniem systemu MedStream Designer narodziła się w odpowiedzi na potrzebę posiadania przez lekarzy zatrudnionych w Instytucie narzędzia, które ułatwiałoby dotarcie do informacji wprowadzanej w systemach medycznych. Projekt został zakończony i odebrany przez NCBiR w 2015-tym roku, a od czasu jego zakończenia firma poczyniła starania, by produkt mógł zostać wdrożony na szerszą skalę, czego owocem jest sześć kolejnych wdrożeń – oprócz Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie system został wdrożony i sprawnie funkcjonuje również w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, Centrum Onkologii w Warszawie, Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Zakopanym oraz jest wdrażany w ramach grantu EPIMARKER również w Instytucie Pomniku – „Centrum Zdrowia Dziecka”.

Aktualnie skupiamy się na dużych jednostkach, przede wszystkim dlatego, że są w chwili obecnej najlepiej zinformatyzowane w kraju, ale również związku z tym, że to właśnie te największe jednostki prowadzą badania naukowe, podczas których kluczowym elementem okazuje się być posiadanie właściwego oprogramowania ułatwiającego dotarcie do wszystkich szczegółowych danych pacjenta w możliwe najkrótszym czasie – podkreśla Rafał Ostap.

Polska – Europa – świat

Branża medyczna to nie jedyna dziedzina, której firma dedykuje efekty swojej pracy. Prezes Zarządu, prof. Konrad Świrski nie ukrywa, że początki funkcjonowania firmy przekładają się na ścisłe relacje z klientem biznesowym gałęzi energetycznej i gazowniczej. Spora część współpracy zagranicznej zasadza się na podstawowych i najwcześniejszych relacjach biznesowych, które firma Transition Technologies podjęła jako ekspert w zakresie projektowania systemów usprawniających pracę firm reprezentujących rynek energetyki czy gazownictwa.

Transition Technologies w 2010-tym roku uzyskało również statusu Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawanego przez Ministerstwo Gospodarki, dzięki czemu znalazło się w nielicznym gronie 31 podmiotów, którym udało się uzyskać to miano. Prezes firmy, prof. Konrad Świrski podkreśla jednak, że od samego początku działalności firma dążyła przede wszystkim do nawiązania współpracy z rynkami zagranicznymi, co wiąże się to z tym, że jej rozwój zawsze postępował w oparciu o partnerów strategicznych, a olbrzymia część pracy to budowa centrów wspomagających działanie korporacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj