Uniwersytet Warszawski podjął współpracę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Dzięki niej społeczność WUM może korzystać Inkubatora UW, czyli m.in.: programu mentoringowego, warsztatów praktycznych np. z zakresu technologii, spotkań z ekspertami.

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego działający od marca 2017 r. otwiera się na społeczności innych uczelni. Pierwszym krokiem jest właśnie zawarcie porozumienia z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, którego studenci i pracownicy są zaproszeni do korzystania z pełnej oferty inkubatora.

W ramach podjętej współpracy społeczność WUM może bezpłatnie, w dogodny dla siebie sposób, korzystać z aktualnej oferty Inkubatora UW.

Zaliczają się do niej m.in. realizowane przez cały rok warsztaty praktyczne (obecnie ponad 40 zagadnień) z zakresu technologii, budowania kompetencji przedsiębiorczych i rozwoju osobistego pod nazwą SkillBox. Uczestnicy mogą skorzystać też z programu mentoringowego, w ramach którego uczestnicy Inkubatora mogą m.in. doskonalić zarówno swoją ścieżkę rozwoju, jak i scenariusz wdrażania w życie własnych pomysłów. Do ich dyspozycji są też systematyczne spotkania z ekspertami mającymi rynkowe lub branżowe doświadczenia oraz sesje braindstormingowe, spotkania wprowadzające oraz integracyjne.

Wszystko to dostępne będzie aż w trzech lokalizacjach Inkubatora: w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, na Wydziale Fizyki UW oraz w Bibliotece UW, gdzie do dyspozycji studentów są m.in. nowocześnie wyposażona warsztatownia, sale twórczych spotkań i sale konferencyjne.

Ponadto Inkubator UW już w pierwszym kwartale 2018 r. przygotuje trzy duże projekty, do współrealizacji których zaprasza społeczność akademicką i naukową WUM. Pierwszym z nich będzie Hackathon medyczny. W ramach tego wydarzenia ok. 100 studentów zajmujących się różnymi dziedzinami (m.in. informatyką, matematyką, bioinformatyką) będzie miało rozwiązać istotny problem medyczny zgłoszony przez środowisko medyczne. Wydarzenie zaplanowane jest na 16 – 18 marca 2018r. Drugim projektem jest ruszająca 2 marca akademia liderów BioTech Leaders Academy by Roche – seria zajęć i warsztatów weekendowych (potrwają do 21 kwietnia 2018 roku. Trzeci projekt to druga edycja BraveCamp – kilkudniowego obozu warsztatowo-kreatywnego (12 – 16 lutego 2018 r.) dla kilkunastu wyłonionych w konkursie pomysłodawców zainteresowanych wdrożeniem lub komercjalizacją swoich idei.

„Nie poprzestajemy na tworzeniu sieciowej, międzywydziałowej współpracy w ramach jednego uniwersytetu, ale otwieramy się na studentów i pracowników naukowych uczelni specjalistycznych. Ufam, że współpraca z WUM będzie miała strategiczny wymiar, ze względu na ogromne znaczenie medycyny we współczesnym świecie. Bardzo liczę na wniesienie przez społeczność WUM wartości niezbędnych w formowaniu innowacyjnych, twórczych zespołów naukowych nastawionych na rozwiązywanie realnych problemów, z jakimi dziś borykają się ludzie” – mówi kierownik Inkubatora UW Jacek Sztolcman, cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj