Polscy innowatorzy ponownie mogą starać się o dofinansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach Programu Innoglobo NCBR. Budżet 2. konkursu Innoglobo to 10 mln zł. Nabór wniosków trwa do końca września – podało w poniedziałek Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Prowadzony przez NCBR Program Innoglobo ma pomagać kreatywnie wykorzystać sieć kontaktów międzynarodowych nawiązywanych przez polskie podmioty.

W 2. konkursie Innoglobo mogą aplikować polscy innowatorzy: firmy, konsorcja, uczelnie, jednostki badawcze oraz inne organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę. Dofinansowanie z Programu Innoglobo można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych – podało w poniedziałkowym komunikacie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wnioski konkursowe można składać do 30 września br. Muszą one wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji – podkreślono.

Dodano, że warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zawarcie przez polskiego wnioskodawcę umowy konsorcjum międzynarodowego z przynajmniej jednym partnerem zagranicznym, który może pochodzić ze wszystkich krajów świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne – za wyjątkiem tych, z którymi NCBR regularnie organizuje konkursy dwustronne, tj.: Chiny, Izrael, Luksemburg, Niemcy i Turcja.

Jak podano, budżet 2. konkursu Innoglobo to 10 mln zł. Minimalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu przez wnioskodawcę wynosi 400 tys. zł, a maksymalna – 1,5 mln zł.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podkreśliło, że w jego ofercie znajduje się kilkadziesiąt rozmaitych inicjatyw międzynarodowych – dwu- i wielostronnych – dających szeroki wybór możliwości realizacji projektów z partnerami z różnych krajów i regionów. Zwykle obejmują one jednak określoną grupę państw współpracujących, a ich tematyka badawcza jest najczęściej z góry sprofilowana. Program Innoglobo poszerza te możliwości – wskazało NCBR. Poza współpracą z dowolnym partnerem zagranicznym, jego główny atut to brak ograniczeń tematycznych – wskazano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj