PODZIĘKOWANIA

II Forum Inteligentnego Rozwoju dobiegło końca. Podczas tegorocznej edycji mieliśmy okazje prześledzić najdoskonalsze przykłady inwestycji, programów i projektów inteligentnie prowadzących nasz kraj ku przyszłości i dalszemu rozwojowi. Nasi kompetentni prelegenci omówili kompleksowo wszelkie zagadnienia związane z gospodarką Polską i po raz kolejny wytyczyli nowe kierunki, którymi należy zmierzać ku inteligentnemu rozwojowi.

Dziękujemy Państwu za obecność i chęć podzielenia się wynikami swojej pracy – to właśnie Państwo jesteście inspiracją i nadzieją całego kraju i to w was drzemie potencjał rozwojowy Polski!

13.30 – SALA 2.1 – POZIOM 2

II Forum Inteligentnego Rozwoju powoli dobiega końca, ale tematyka poruszana podczas paneli dyskusyjnych nie byłaby kompletna, gdyby nie wieńcząca kongres debata poświęcona nowemu i zobowiązującemu problemowi wyzwań etycznych w perspektywie rozwoju sztucznej inteligencji. Rozważania na temat etyki robotów, zagrożeń płynących dla człowieka z rozwoju sztucznej inteligencji, ale także nadziei związanych z możliwością nowej rewolucji przemysłowej to ważkie kwestie, które przybliżają gościom przede wszystkim prof. Politechniki Śląskiej dr hab. Aleksandra Kuzior, prezes zarządu Śląskiego Centrum Etyki i Zrównoważonego Rozwoju, prof. Dr hab. Andrzej Kiepas z Politechniki Śląskiej, oraz prof. Dr hab. Zdzisława Piątek, emerytowana prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego.

13.20 – SALA KONFERENCYJNA 0 – POZIOM 0

W sali konferencyjnej na poziomie 0 właśnie rozpoczęła się żywiołowa dyskusja dotycząca innowacyjnych technologii przemysłowych, mających zrewolucjonizować przemysł. Sama automatyzacja i robotyka procesów nie wyczerpuje szereg problemów, które należy wziąć pod uwagę chcąc przyczynić się do rozwoju inteligentnych technologii przemysłowych. Innowacyjne systemy hydrauliczne, inwestowanie w innowacyjne rozwiązania, ale nade wszystko bezpieczeństwo procesów przemysłowych to kwestie, które powinny być dla nas priorytetem, co zgodnie akcentują m. in. Prezes zarządu Hellfeier sp. Z o. o., Marek Haliński, dyrektor ds. Badań i rozwoju PONAR Wadowice SA oraz  pan dr inż. Piotr Rosiński.

11.30 – SALA KONFERENCYJNA 1 – POZIOM 1

Czym jest idea SmartCity? Jak budować inteligentne miasto? W jakiś sposób organizować procesy inwestycyjne, by zarazem zoptymalizować koszty? To tylko niektóre z kwestii poruszanych m. in. Przez Krzysztofa Banasiaka, członka zarządu Fibar Group SA, prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa” w Warszawie, Zbigniewa Gacę-Richtera oraz właściciela smart geomatic, dr. Leszka Litwina.

11.15 – SALA KONFERENCYJNA 1 – POZIOM 1

Właśnie rozpoczęła się debata poświęcona niezwykle ważnemu problemowi bezpieczeństwa motoryzacyjnego i transportowego. Dyskutanci rozmawiają przede wszystkim na temat polskich korytarzy transportowych, e-mobility, czyli innowacyjnej perspektywy dla motoryzacji oraz transportu multimodalnego. Debata jest pełna zaangażowania a głos zabierają m. in.: Bogdan Węgrzynek, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorców, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, Adam Sikorski oraz sam Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl.

11.00 – SALA KONGRESOWA – POZIOM 0

Do tej pory dużo mówiło się o inteligentnym sposobie zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego i najlepszych praktykach wdrożeniowych. Najwyższa pora na prezentację terenów inwestycyjnych, połączoną z ożywioną debatą na temat możliwości w nich się kryjących. Swoje tereny prezentuje m. in. Marek Chciałowski, starosta Powiatu Garwolińskiego, burmistrz Miasta i Gminy Warta, Kazimierz Serafiński oraz Romuald Antosik, burmistrz Miasta Turek.

9.30 – SALA KONGRESOWA  – POZIOM 0

Rozwój kraju to nie tylko innowacje technologiczne i pionierskie odkrycia naukowe, ale również dbałość o komfort i jakość życia zarówno mieszkańców, jak też zrównoważony rozwój gospodarczy i atrakcyjność inwestycyjną terenów. O tym jak ważna jest troska o jednostki samorządu terytorialnego mówią właśnie m. in.: Romuald Antosik, burmistrz Miasta Turek, Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski , czy wójt Gminy Moszczenica – Marceli Piekarek.

9.15 – SALA KONFERENCYJNA  – POZIOM 0

Po ekscytującej i pełnej emocji gali wręczenia nagród oraz dającym wytchnienie bankiecie czas wrócić do tego, co dla każdego z laureatów najważniejsze, a zatem do dalszych rozmów nad kolejnymi etapami rozwojowymi kraju. Właśnie rozpoczyna się dyskusja poświęcona innowacyjnym technologiom kosmicznym praz lotniczym, dyskutanci zaś starają się odpowiedzieć na tak ważne pytania, jak to o rolę prywatnego sektora w branży kosmicznej i współpracę polskich podmiotów w ramach projektów NASA i ESA. Ważną kwestią jest również problem polityki bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej oraz innowacyjnych technologii lotniczych. Głos zabierają m. in. Marek Sarna, prezes Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, Filip Tomaszewski, prezes zarządu UAV Engineering Technologies sp. Z o. o. Czy Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj