AI istnieje od lat, ale dopiero przekazanie przez OpenAI do powszechnego wykorzystania modelu ChatGPT sprawiło, że zaczęto się nią powszechnie interesować. Rozwój generatywnej sztucznej inteligencji jest nieunikniony, a umiejętność korzystania ze niej już niedługo będzie jedną z kluczowych kompetencji oczekiwanych przez rekruterów. Dlatego warto już teraz przygotować się do pracy z nią, czytamy w artykule BBC Work and Balance.

Chatboty uczące się maszynowo stosunkowo niedawno opuściły laboratoria swoich twórców. Jedną z pierwszych dziedzin, w jakiej znalazły powszechne zastosowanie, jest rekrutacja. A wykorzystują go obie strony tego procesu. Szukających pracy wspiera przy pisaniu listu motywacyjnego i życiorysu. Specjalistom HR pozwala zautomatyzować powtarzalne zadania w procesie rekrutacji, np. sprawdzanie CV, dzięki czemu mogą oni skupić się bardziej strategicznych działaniach.

Sztuczna inteligencja może interpretować dane w sposób bezstronny i zapewniać bardziej szczegółową, całościową analizę, wyjaśnia Anna Salomons, profesor na Utrecht University School of Economics w Holandii. Dlatego AI szybciej wyłapie ludzkie błędy takie jak nieścisłości logiczne w tekście, sprawdzi kod programu, a nawet ominie wszelkie uprzedzenia (rasowe, Genderowe), których pracownicy mogą nawet nie być świadomi.

www.pap.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj