Władze Kobyłki, gminy leżącej nieopodal Warszawy, stawiają przede wszystkim na mieszkańców i przedsiębiorczość.

Obecnie gmina dysponuje terenami inwestycyjnymi, których powierzchnia przekracza 24 ha. Mimo że promocja terenów jeszcze nie ruszyła, już widać zainteresowanie potencjalnych inwestorów gruntami okołowarszawskimi po wschodniej stronie stolicy. Na atrakcyjność lokalizacji wpływa perspektywa oddania do użytku w lipcu 2017 r. przebiegającej tuż obok trasy S8. W bezpośrednim sąsiedztwie terenów inwestycyjnych powstanie zjazd z tej drogi – węzeł Kobyłka.

W uchwalonym w styczniu tego roku planie zagospodarowania przestrzennego założyliśmy, że nasze tereny inwestycyjne przeznaczymy pod magazyny, obiekty produkcyjne, bazę usługową oraz obiekty obsługi komunikacji samochodowej – tłumaczy Piotr Grubek, wiceburmistrz Kobyłki. – Nie martwimy się o brak zainteresowania ze strony inwestorów. Kluczem do sukcesu w tej kwestii jest aktywna działalność samorządu. A tego nam nie brakuje. – dodaje wiceburmistrz.

W lipcu tego roku gmina zgłosiła grunty inwestycyjne do dofinansowania unijnego w zakresie ich uzbrojenia. W przypadku pozytywnej decyzji – wartość projektu wyniesie ok. 6 mln zł.

Inwestycje na gruntach oferowanych przez władze Kobyłki przełożą się między innymi na nowe miejsca pracy dla mieszkańców. – Nie jest tajemnicą, że naszą miejscowość często traktuje się jako sypialnię Warszawy. Chcemy aby nasi mieszkańcy pracowali na miejscu – nie ukrywa Piotr Grubek.

Równolegle, od kilku lat, władze gminy wspólnie z francuską firmą Auchan pracują nad projektem budowy dużej galerii handlowej w Kobyłce. W ten sposób, prócz miejsc pracy, zwiększy się także oferta kulturalno-restauracyjna.

W październiku rozpocznie się też budowa pierwszego obiektu mieszkalno-usługowego z lokalami o wymiarach od 30 do 65 m2. Ze względu na zastosowane technologie ich cena będzie niższa od rynkowej. Obiekty powstaną w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest popularnym narzędziem realizacji zadań w gminie. W tej samej formule PPP w ostatnim roku osiem budynków użyteczności publicznej na terenie gminy poddano termomodernizacji. Kobyłka realizuje inwestycję wspólnie z firmą Siemens.

Dążymy do tego by nasza działalność opierała się na trzech głównych filarach. Jest to rozwinięta przedsiębiorczość, aktywni mieszkańcy oraz tereny zielone – podsumowuje wiceburmistrz Kobyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj