Oddając pracę w ich ręce masz pewność, że zbudują dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Twój sukces jest dla nich fundamentem. Sebastian Wach rozmawia z Konradem Radzikiem – Prezesem O4B Sp. z o.o.

SW: O4B podąża za nowymi technologiami i jest przede wszystkim skuteczna w działaniu. Czy te słowa charakteryzują Państwa firmę?

Konrad Radzik: Zdecydowanie tak. Nasz zespół to ludzie, którzy są zawsze na bieżąco z technologicznymi innowacjami i wiedzą w celu osiągania optymalnych rezultatów. Stale się rozwijamy, a doświadczenie pomaga nam sprawnie dopasowywać technologie do potrzeb naszych klientów. Mamy gotowe rozwiązania oraz projektujemy odpowiednie oprogramowanie, znając potrzeby i oczekiwania naszych adresatów.

Jaka była geneza „Przyjaznych Deklaracji”?

Inicjatywa powstania Przyjaznych Deklaracji narodziła się z potrzeby rozwiązania napotkanych problemów dotyczących procesów obsługi podatków lokalnych w samorządach. Osobiście zetknąłem się z trudnościami związanymi z przygotowaniem odpowiedniego formularza. Zastanawiałem się, dlaczego ktoś w XXI wieku nie stworzył aplikacji, która będzie wspierała mieszkańca w załatwieniu spraw online. Tak stworzył się pomysł powstania e-usługi marki Przyjazne Deklaracje.

Jak funkcjonuje ta usługa?

Proces składania deklaracji podatkowych staje się o wiele łatwiejszy dla obywateli Polski. Nie ma już konieczności martwienia się o skomplikowane formularze i druki, które często są trudne do zrozumienia dla osób nieobeznanych z procedurami i algorytmami podatkowymi. Dzięki intuicyjnym e-usługom, użytkownik jest prowadzony krok po kroku przez proces składania deklaracji. W rzeczywistości wypełnienie dokumentu za pomocą naszej usługi zajmuje zaledwie kilka minut. Przyjazne Deklaracje są wdrażane w wielu miastach i gminach, a spoglądanie w przyszłości i rozwój jest naszą misją.

Podkreślał Pan, że fundamentem jest dla Pana zespół.

Projektem Przyjaznych Deklaracji udało mi się zarazić mój zespół. Wszyscy czuliśmy odpowiedzialność i potrzebę stworzenia takiego rozwiązania, które pomoże Polakom w sprawach podatkowych. Mój zespół z łatwością wdraża się w zagadnienia specyficznych branż, dzięki czemu z powodzeniem możemy realizować wiele projektów. Nasi programiści to pasjonaci obeznani w nowoczesnych technologiach. Fundamentem jest dla mnie pasja i ogromne zaangażowanie, które posiada nasz zespół.

Czy „Przyjazne Deklaracje” automatyzują podatki dzięki Podatkowemu Robotowi?

Dziś z Przyjaznych Deklaracji rocznie korzysta ponad 700 tyś. unikalnych użytkowników, co wygenerowało potrzebę stworzenia kolejnego rozwiązania wspierającego proces obsługi informacji podatkowych po stronie Urzędu. Współpraca ekspertów firmy z gdańskimi samorządowcami – zaowocowała wdrożeniem Podatkowego Robota. Funkcjonalność powstała w oparciu o technologię Robotic Process Automation UiPath oraz autorskie rozwiązania O4B uszlachetniania danych na bazie algorytmów uczenia maszynowego, aby umożliwić automatyzację procesów w zakresie podatku od nieruchomości osób fizycznych. Podatkowy Robot, w połączeniu z platformą Przyjazne Deklaracje, okazuje się innowacyjnym hitem, bo znacząco usprawnia proces składania i obsługi deklaracji podatkowych i opłat lokalnych online.

Jak działa Robot Podatkowy?

Robot nie tylko wprowadza informacje podatkowe IN-1 (przesłanej do urzędu drogą elektroniczną) do systemu, ale też generuje decyzję, tworzy sprawę w systemie obiegu dokumentów (EZD) oraz wysyła ją do podatnika. Po odbiorze decyzji robot wprowadza UPO (urzędowe poświadczenie odbioru) do systemu dziedzinowego i uzupełnia w nim datę odbioru decyzji. Co więcej, robocik sporządza codzienne raporty z postępu swojej pracy i wysyła automatycznie do zainteresowanych osób. Może pracować 24 godziny na dobę, a średni czas wprowadzenia jednej informacji wynosi około 8 minut. Pracownik potrzebuje dwa razy tyle czasu.

Czego mogę Państwu życzyć?

Już niebawem ruszamy ze sprzedażą kolejnego produktu Przyjazny Urząd – czyli sukcesów na miarę Przyjaznych Deklaracji. Może w przyszłości inwestora, który będzie nadawać na tych samach falach co My. Nasz cały zespół ma nieustającą pasję, która towarzyszy nam każdego dnia i mnóstwo nowych pomysłów. Chcemy, by każdy projekt kończył się zamierzonym celem, a nowe pomysłu zwiastowały nieustanny rozwój naszych klientów.

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj