Sfinalizowaliśmy na etapie rządowym prace dotyczące ustawy o badaniach klinicznych i z 99-procentowym prawdopodobieństwem będzie ona na najbliższej Radzie Ministrów przyjmowana –  przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego zdaniem, badania kliniczne i innowacje są sposobem na walkę z problemami służby zdrowia.

System opieki zdrowia w Polsce powinien być reformowany na drodze ewolucji, która polega na wykonywaniu systematycznej, rzetelnej, pozytywistycznej pracy – powiedział Szef MZ w czasie odbywającej się w czwartek w Warszawie konferencji „Agencja Badań Medycznych – impuls dla rozwoju nauki, zdrowia i innowacji”. Zwrócił uwagę, że innowacje mogą być jednym ze sposobów na wyzwania stojące przed polską opieką medyczną. 

Zwrócił uwagę, że wraz ze starzeniem się społeczeństwa będzie w kraju „rosło zjawisko wielochorobowości powiązanej ze zwiększającym się katalogiem chorób cywilizacyjnych, które nasze społeczeństwo dotyka w bardzo poważny sposób”.

Wśród nich wymienił otyłość i związane z nią konsekwencje w postaci chorób kardiologicznych, diabetologicznych i onkologicznych. – Są to trendy, które musimy zaakceptować – zaznaczył szef MZ. – Nie da się odwrócić w prosty sposób tendencji do starzenia się społeczeństwa – stwierdził.

źródło:

https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3072136,badania-kliniczne-recepta-na-bolaczki-sluzby-zdrowia-wkrotce-rzadowy-projekt-ustawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj