Przyłącze produkowane przez chorzowskie przedsiębiorstwo przyczyni się nie tylko do obniżenia kosztów, lecz także – do podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Fiedor-Bis, zajmujące się tworzeniem i wdrażaniem barier drogowych dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, po raz kolejny wdraża innowację produktową. Przyłącze Sofi-Connect, które jako kolejne zostało zaprezentowane przez firmę, służyć będzie systemom urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Stworzyliśmy tzw. korpus polietylenowy o grubej ściance, który transportowany jest na budowę i następnie zalewany, tworząc barierę betonową, która staje się częścią infrastruktury drogowej, jako element bezpieczeństwa ruchu drogowego. Sofi-Connect to bariera umożliwiająca połączenie między wszystkimi systemami dostępnymi na drogach w naszym kraju – mówi Zofia Wawrzynek, Prezes Zarządu PHU Fiedor-Bis.

Dzięki przyłączu Sofi-Connect można połączyć ze sobą bariery stalowe, linowe oraz betonowe każdego rodzaju. Innowacyjne rozwiązanie cechuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, wygodnym systemem wypełniania betonem i możliwością zastosowania niskiej klasy betonu, co skutecznie obniża cenę asortymentu oraz możliwością zastosowania materiałów recyklingowych. Dodatkowymi atutami są: doskonała amortyzacja pochłaniająca energię podczas zderzenia, a także lekki korpus ułatwiający transport i montaż.

Innowacja służąca istniejącym systemom urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego idealnie pasuje do barier aktualnie dostępnych na rynku. Bariery produkowane przez Fiedor-Bis odróżnia od betonowych między innymi konstrukcja odporna na wpływ warunków atmosferycznych, erozję oraz działanie środków chemicznych, możliwość dopasowania kolorystyki produktu na potrzeby kontraktowe, innowacyjny system hamujący, a także prosty i szybki mechanizm wymiany uszkodzonego segmentu.

Adrian Morel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj