OPEC inwestuje w nowoczesność

0

Smog to problem, z którym można walczyć dzięki rozsądnym inwestycjom, takim jak te, które prowadzi OPEC Gdynia.

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni to firma ze 100-procentowym kapitałem polskim, która w ciągu blisko 60 lat swojej działalności nieustannie rozwija się i modernizuje, by w sposób bezpieczny, niezawodny i przyjazny środowisku zapewnić ciepło mieszkańcom kilku miejscowości: Gdyni, Rumii i Wejherowa. Zgodnie z doktryną zrównoważonego rozwoju OPEC rozwija się w harmonii z najbliższym otoczeniem i stanowi jego integralną część.

Przedsiębiorstwo od lat konsekwentnie inwestuje w nowoczesne, innowacyjne technologie. W nadchodzącym sezonie grzewczym polskie miasta ponownie będą się borykać ze śmiercionośnym smogiem. Mieszkańcy Gdyni, Rumii i Wejherowa mają na szczęście możliwość podłączenia się do zmodernizowanej i bezpiecznej sieci ciepłowniczej. Ta sieć jest aktualnie rozbudowywana, co ma na celu objęcie jej zasięgiem jak największej liczby odbiorców. Koszty tych inwestycji to ponad 100 mln zł, z czego ok. 50 proc. pokrywają środki z funduszy europejskich. Biorąc pod uwagę zalety ciepła pochodzącego z sieci i społeczne koszty smogu, z pewnością są to mądrze wydawane pieniądze. Dzięki temu będą mogły zostać zlikwidowane m.in. piece węglowe, jedne z głównych źródeł zabójczej dla zdrowia i życia tzw. niskiej emisji.

Inwestycje OPEC Gdynia nie pozostały niezauważone. Za działania na polu innowacji, które przekładają się na wymierne korzyści dla mieszkańców, w październiku podczas Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 w Uniejowie, OPEC otrzymał dwie prestiżowe Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Pierwszą przyznano za innowacyjne projekty modernizacyjne i rozwojowe oparte o najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie odnawialnych źródeł energii, które przekładają się na poprawę standardu życia lokalnej społeczności. Drugą nagrodą wyróżniono indywidualnie p. Janusza Różalskiego, prezesa zarządu OPEC, za nowatorskie zarzadzanie spółką, które przekłada się na międzynarodowe sukcesy realizowanych projektów, inteligentny rozwój przedsiębiorstwa i poprawę życia mieszkańców.

Wyróżnienia te dowodzą, że obrana przez OPEC Gdynia ścieżka rozwoju jest słuszna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*