BARLINEK TO MNIE RUSZA!

0

Barlinek miasto położone w południowej części województwa zachodniopomorskiego, którego historia sięga 1278 roku. Ten znany i popularny kurort wypoczynkowy nosił niegdyś przydomek „Perły Nowej Marchii” i do dzisiaj nie zatracił charakteru miasta turystycznego. Miasto usytuowane jest w Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym i bezpośrednim sąsiedztwie Źródliskowej Doliny Płoni zwanej „Bieszczadami Barlineckimi”.

To tutaj w 1868 roku urodził się Emanuel Lasker – szachowy arcymistrz świata, filozof i matematyk, który niepodzielnie i nieprzerwanie przez 27 lat władał w królestwie szachów.

Oprócz wielu hoteli i pensjonatów Barlinek oferuje bogatą bazę gastronomiczną i wiele atrakcyjnych możliwości spędzenia wolnego czasu.

Barlinek to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, tutaj każdego turystę zaskoczy nie tylko urzekające piękno jezior i otaczającej przyrody, ale również bogactwo oferowanych atrakcji. Zapraszamy na: Dni Barlinka z koronacją Królowej Puszczy Barlineckiej, Mistrzostwa Polski Nordic Walking, Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie i wiele innych.

Amatorzy aktywnego wypoczynku znajdą, w Barlinku, dla siebie wiele atrakcji takich jak: rejsy po jeziorze, wędkowanie, tenis, czy kręgle. Dla turystów zostało przygotowanych ponad 250 km tras ukazujących piękno miasta i okolic. Czekają na nich trasy rowerowe, piesze, wodne, miejskie i oczywiście 7 tras nordic walking w Puszczy Barlineckiej oraz Szlak Przygody nad Jeziorem Barlineckim. Miłośnikom łowiectwa Puszcza Barlinecka gwarantuje bogactwo wrażeń i wspaniałe trofea. Pasjonatów dziedzictwa kulturowego i historii tego miejsca zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Barlinku, Muzeum Woldenberczyków i Wsi w Dziedzicach, gdzie można poznać ciekawą historię naszych ziem.

Serdecznie zapraszamy do Barlinka!

TERENY INWESTYCYJNE – UL. OKRĘTOWA

Teren położony jest w południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w Barlinku przy ul. Okrętowej.

Teren ten cechuje bardzo dobra dostępność komunikacyjna poprzez drogi wojewódzkie nr 151 i 156 łączące się z drogą ekspresową S3 (w odległości 27 km) oraz autostradę A2 (w odległości 125 km).

Obszar zlokalizowany w pobliżu większych  aglomeracji, tj.: Gorzów Wlkp. (35 km), Szczecin (80 km), Poznań (160 km), Berlin (165 km).

W bezpośrednim sąsiedztwie obszaru funkcjonują następujące firmy: Barlinek Inwestycje Sp. z o.o., Gaspol S.A., INT. PRODUCTION JCS Sp. z o.o., Silikaty Barlinek, VEGA Przedsiębiorstwo PPHU

Obszar jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego – Uchwała nr XLII/603/2009 Rady Miejskiej w Barlinku z dnia 25 czerwca 2009 r. (http://gmina.barlinek.sisco.info/?id=4209) z przeznaczeniem na cele produkcyjno-magazynowe, w tym na: zabudowę produkcyjną wraz z obiektami biurowymi, zabudowę magazynową oraz składów, zabudowę usługową (nie więcej niż 30% pow. zabudowy produkcyjnej w ramach danej działki).

Łączna powierzchnia terenu to ok. 11 ha, składa się on z następujących działek ewidencyjnych: 123/4, 123/6, 123/8, 123/12, 140/2, 142, 145, 146/1, 146/2, 146/3, 339/1, 339/2 i 400, obręb Barlinek 1. Istnieje możliwość rozszerzenia przedmiotowego terenu poza wyżej wymieniony o kolejne nieruchomości objęte planem miejscowym na cele inwestycyjne. Ich powierzchnia to ok. 30 ha.

Właścicielami gruntów są osoby prywatne.

Na terenie znajduje się wybudowana w 2018 roku droga wewnętrzna wraz z pełnym uzbrojeniem w media (w tym siecią wodociągowo-kanalizacyjną i oświetleniem drogowym). Trwają prace nad budową kolejnych odcinków dróg do obsługi terenów pod inwestycję.

BARLINEK, UL. JEZIORNA – „STARY TARTAK”

Atrakcyjna nieruchomość pod działalność rekreacyjno-turystyczną oraz hotelowo – pensjonatową – „tereny potartaczne”.

Nieruchomość położona jest na obszarze najpiękniejszych terenów krajobrazowych zachodniej Polski, w sąsiedztwie malowniczego Jeziora Barlineckiego.

Bardzo dobra dostępność komunikacyjna poprzez drogi wojewódzkie nr 151 i 156 łączące się z drogą ekspresową S3 w odległości 27 km od Barlinka oraz autostradę A2 w odległości 125 km od Barlinka.

Lokalizacja w pobliżu większych aglomeracji, tj.: Gorzów Wlkp. (35 km), Szczecin (80 km), Poznań (160 km), Berlin (165 km).

Obszar jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Uchwała nr LV/461/2018 Rady Miejskiej w Barlinku z dnia 28 czerwca 2018 roku (http://gmina.barlinek.sisco.info/?id=12478) z przeznaczeniem na cele turystyczne. Ustalenia planu miejscowego pozwalają na dużą elastyczność i swobodę w zakresie podziału oraz dostosowania wielkości nieruchomości do zakresu planowanej inwestycji. Łączna powierzchnia terenu wynosi 7,4700 ha. Nieruchomość składa się z działek ewidencyjnych nr: 243/34, 243/36 i 243/41, obręb Barlinek 2. Istnieje możliwość podziału nieruchomości  na mniejsze działki – zgodnie z zapotrzebowaniem inwestora.

Właścicielem całości terenów jest Gmina Barlinek.

Gmina Barlinek dokonała pełnego uzbrojenia tego terenu w drogę wewnętrzną do obsługi przyszłych nieruchomości przeznaczonych do zainwestowania, kanalizację deszczową i sanitarną, sieć wodociągową, kanały technologiczne oraz oświetlenie.

W większości teren ten nie jest użytkowany, jest to teren nieużytków i zadrzewień, w jego części znajdują się pozostałości po zabudowie dawnego zakładu przemysłowego (tartaku).

W 2020 r. planowana jest realizacja inwestycji budowy Miejskiego Centrum Rekreacji i Integracji Społecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*