Megmar, dzięki wdrażanym od 15 lat innowacyjnym rozwiązaniom chemicznym dla przemysłu, konsekwentnie buduje pozycję lidera w branży. Opracowywane technologie pozwalają m.in. na poprawę rentowności procesów produkcyjnych, przyczyniają się do kondycjonowania wody, dbając o środowisko. – Ekologiczne podejście do przemysłu oraz poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat leży u podstaw działalności firmy – mówi Prezes, Magdalena Drac-Tatoń. Od momentu powstania Megmar prowadzi działania mające na celu wykluczenie z produkcji substancji niebezpiecznych, toksycznych i mutagennych.

Obecnie firma opracowuje technologie dla przemysłu m.in. związane z usuwaniem ekstremalnych  zabrudzeń, kondycjonowaniem  wody w procesach produkcyjnych oraz ścieków przemysłowych. Megmar, jako jedna z pierwszych  firm w Polsce, opracowała anty-odory pochodzenia biologicznego do zwalczania nieprzyjemnych zapachów ze ścieków.

Od wielu lat staramy się uświadamiać, że jako kraj nie dysponujemy wielkimi zasobami wody, a więc wszelkie rozwiązania prowadzące do jej ponownego użycia stają się cenne, także w przemyśle – zwraca uwagę Drac-Tatoń. Sposobem na pogłębiający się deficyt wód w okręgach przemysłowych i konieczność obniżenia ładunku zanieczyszczeń odprowadzanych do środowiska jest stosowanie odnowy wody. Specjaliści z Megmar opracowują nowe technologie, które pozwalają na  wychwytywanie metali ciężkich i ich separację ze ścieków przemysłowych, co owocuje odzyskiwaniem jak największej ilości wody do ponownego użytku.

Innym obszarem działalności Megmar są rozwiązania dla branży energetycznej, między innymi technologie do odsiarczania spalin. Wiele zakładów przemysłowych od lat wykorzystuje te same produkty chemiczne, nie wykazując zainteresowania wymianą ich na bardziej ekologiczne i nowoczesne. Megmar stara się zmienić ten stan rzeczy, opracowując produkty optymalne kosztowo, pozwalające  na zmniejszenie szkodliwej emisji zanieczyszczeń do środowiska, oraz całkowitą eliminację problemu wytrącania się osadów twardych w instalacjach.

 – Nasi klienci często dzielą się z nami problemami produkcyjnymi czy technologicznymi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, jesteśmy w stanie stworzyć dla nich produkty szyte na miarę. Wiele wdrażanych przez nas projektów okazuje się sukcesem, a opracowane rozwiązania stają się przydatne także przy innych przedsięwzięciach – zaznacza prezes.

Warto podkreślić, że produkty oferowane przez firmę Megmar to w całości polska myśl technologiczna, która z sukcesem funkcjonuje w wielu zakładach nie tylko w kraju, ale i za granicą. Przykładem tego jest nowo otwarty oddział sprzedaży i dystrybucji w Las Palmas. Firma realizuje także projekty dla podmiotów w Brazylii, Izraelu i Niemczech.

Megmar dzieli się swoją wiedzą również ze środowiskiem akademickim. We współpracy z Collegium Civitas firma opracowała program studiów podyplomowych, skierowanych do urzędników, nauczycieli, dziennikarzy czy działaczy NGO’s. Studia podejmują m.in. kwestie zarządzania w ochronie środowiska, racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych w działalności człowieka oraz zastosowania najnowszych rozwiązań z dziedziny chemii i biotechnologii.

Jakub Maksymowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*