Szkocka firma inwestycyjna Baillie Gifford, zarządzająca aktywami o łącznej wartości ponad 260 miliardów dolarów, uznała StethoMe za polski startup o największym potencjale ekspansji. W ramach konkursu Baillie Gifford Discovery Competition zrealizowanego wspólnie z korporacyjną fabryką nowych biznesów The Heart oraz kancelarią prawną Bird&Bird, wyłoniono 17 najbardziej obiecujących polskich startupów. Rozwiązanie udostępniające domowy stetoskop, służący do kontroli stanu zdrowia układu oddechowego, otrzymało główną nagrodę w wysokości 10 tys. funtów.

Do konkursu wybrano młode firmy z obszaru fintech, machine learning, cyberbezpieczeństwa czy internetu rzeczy, które zaprezentowały swoje rozwiązania 26 i 27 września w Krakowie     i Warszawie. Wśród startupów biorących udział w konkursie znalazły się: Abyss Glass, Airly, Billon Group, Cyberus Labs, Digital Fingerprints, Elmodis, Findair, Husarion, Secfense, Indoorway, Infermedica, Nethone, Placeme, Sentione, Skriware, StethoMe i User.com.

Baillie Gifford to firma zarządzająca aktywami, która inwestowała w takich gigantów jak Amazon, Google, Tesla, Spotify czy Salesforce. Firma otworzyła biuro w Krakowie w maju 2018 r., gdzie zatrudnia 36 programistów współpracujących z zespołem IT firmy w Edynburgu.

Zorganizowaliśmy ten konkurs wspólnie z The Heart i kancelarią Bird & Bird, aby przyjrzeć się najlepszym spółkom polskiej branży technologicznej i zwiększyć ich bazę klientów. Możemy się sporo uczyć od tych firm, podpatrując, jak wykorzystują najnowsze technologie do rewolucjonizowania rynków i tworzenia zupełnie nowych produktów. Nasz zespół programistów w Krakowie i główny zespół IT w Edynburgu czerpie inspirację z ich dynamiki      i wdrożonych procesów, które pozwalają szybko opracowywać i rozwijać produkty – mówi Derek Martin, dyrektor ds. technologii w Baillie Gifford. – Naszą uwagę zwrócił StethoMe, inteligentny stetoskop połączony ze smartfonem, którego rozwiązanie ma ogromny potencjał rozwoju – dodaje.

Często przy budowie własnych spółek wykorzystujemy rozwiązania polskich startupów. Widzimy ich rosnący potencjał oraz możliwość zagranicznej ekspansji. Zwycięstwo StethoMe w konkursie Baillie Gifford, który wspólnie zorganizowaliśmy, pokazuje jak duży potencjał drzemie w rozwiązaniach medtech. Współpraca z Baillie Gifford to ogromna szansa na rozwój i skalowanie produktu na inne rynki – komentuje Jędrzej Iwaszkiewicz, współzałożyciel The Heart.

Finały konkursu odbyły się w Krakowie 26 września oraz w Warszawie 27 września 2019 r. Do Polski przyjechał kilkunastoosobowy zespół Baillie Gifford, który na co dzień analizuje nowe technologie.

Z przyjemnością wspieramy ten konkurs. Od 2008 roku, czyli od otwarcia biura w Polsce, wspieramy innowacyjne firmy i pomagamy naszym klientom instytucjonalnym we wdrażaniu nowych technologii. To bardzo inspirujące, że udaje nam się znaleźć aż tyle innowacyjnych start-upów w Polsce – mówi Sławomir Szepietowski, szef warszawskiego biura kancelarii Bird & Bird.

The Heart to korporacyjna fabryka nowych biznesów. Wykorzystując technologie tworzone przez ekosystem startupów, współtworzy z dużymi firmami nowe spółki. Skupia wokół siebie społeczność liderów cyfrowej transformacji w Europie. Więcej na theheart.tech.

Baillie Gifford zatrudnia 1186 osób i zarządza aktywami o wartości 231,4 mld euro. Firma została założona w 1908 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Edynburgu, a oddziały zlokalizowano w Nowym Jorku, Hongkongu, Dublinie, Polsce, Londynie i Frankfurcie.

Bird & Bird LLP to międzynarodowa kancelaria prawna, która wspiera firmy zmieniające się pod wpływem technologii cyfrowych oraz te, które tych zmian dokonują. Kancelaria łączy wiedzę prawniczą, głęboką wiedzę branżową i kreatywne podejście, pomagając klientom osiągnąć ich cele biznesowe. Zatrudnia ponad 1300 prawników w 30 biurach w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie i w regionie Azji i Pacyfiku, a także blisko współpracuje z firmami w innych części świata. Więcej na http://www.twobirds.com.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*