Są nowoczesne, innowacyjne i wspierają elektromobilność. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych ecoMOTO powstały przy ośmiu dworcach kolejowych w całej Polsce.  

To nowatorski projekt realizowany przez PKP S.A. przy dworcach kolejowych w całej Polsce przy współpracy z KZŁ Bydgoszcz i PKP Telkol. Pierwsze z nich zostały uruchomione w listopadzie 2018 roku. Głównym celem umiejscawiania stacji ecoMoto jest zwiększenie dostępności tego rodzaju miejsc, aby zachęcić kierowców do korzystania z pojazdów przyjaznych środowisku naturalnemu.

Każda stacja ecoMOTO posiada dwa gniazda ładowania o mocy 22 kW oraz system zebezpieczeń. Miejsca postojowe, gdzie można postawić samochód do ładowania są pomalowane na zielono. EcoMoto jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Do jej uruchomienia nie trzeba rejestrować się w żadnym systemie ani posiadać specjalnej karty.

Wszyscy użytkownicy, którzy chcą ocenić intuicyjność obsługi stacji, jej dostępność, szybkość ładowania oraz widoczność i oznakowanie miejsc parkingowych przy stacji mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanym badaniu satysfakcji. Ankietę można wypełnić za pomocą urządzeń mobilnych po zeskanowaniu kodu QR umieszczonego na stacji ładowania.

Obecnie ze stacji ecoMOTO można skorzystać przy dworcach: Katowice, Katowice Ligota, Gliwice, Częstochowa, Wrocław Główny, Warszawa Wschodnia, Opole Główne i Bydgoszcz Główna. Otwarcie kolejnych jest planowane przy dworcu Gdańsk Wrzeszcz oraz Gdynia Główna. Do tej pory ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych ecoMOTO „zatankowano” samochody elektryczne na 14 600 kWh.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*