Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji z 2018 r. wprowadziła nowe warunki inwestowania w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W Łomży pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego nawet do wysokości 70% nakładów inwestycyjnych na 15 lat. Wymagane 10 mln zł nakładów inwestycyjnych dla dużego inwestora i spełnienie tylko 4 z 10 kryteriów jakościowych tworzą najkorzystniejsze warunki inwestowania w kraju.

W Łomżyńskiej podstrefie SSSE pozostała już ostatnia wolna działka o powierzchni 2,5 ha. W związku z tym przygotowujemy atrakcyjne tereny inwestycyjne poprzez objęcie planem około 150 ha terenów prywatnych, położonych w zachodnio-południowej części miasta z przeznaczeniem na produkcję, usługi czy centra logistyczne – informuje Mariusz Chrzanowski, Prezydent Miasta Łomża, które zostało laureatem czwartej edycji Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii: „Samorząd Przyjazny Mieszkańcowi i Inwestorowi. – Już dzisiaj w obrębie Strefy Aktywności Gospodarczej dostępnych jest ponad 70 ha uzbrojonych terenów dla których plan przewiduje produkcję i usługi. Wybudowana w tym rejonie nowa infrastruktura drogowa stanowi wewnętrzną obwodnicę miasta. Otwieramy nowe tereny inwestycyjne i usługowe również w centrum miasta w rejonie Parku Przemysłowego Łomża – dodaje. 

Park Przemysłowy Łomża wraz z Inkubatorem Przedsiębiorczości tworzy ekosystem pozwalający na rozwój pomysłów biznesowych.

Kompleksowe wsparcie informacyjne i administracyjne dla lokalnych przedsiębiorców czy potencjalnych inwestorów zapewnia działające w Urzędzie Miejskim Centrum Obsługi Przedsiębiorców. 

Tworzymy przyjazny klimat dla inwestorów i lokalnych przedsiębiorców  –  podkreśla Prezydent Łomży. To platforma dialogu pomiędzy administracją a biznesem podczas comiesięcznych śniadań biznesowych, czy konkurs gospodarczy Łomżyńskie Anioły Biznesu, w którym doceniany lokalnych przedsiębiorców.

W Programie Rozwoju Przedsiębiorczości zawarliśmy Pakiet dla biznesu pozwalający na zwolnienie z podatku od nieruchomości nowych inwestycji na 6 lat. W połączeniu z takimi czynnikami jak dostępność komunikacyjna poprzez Via Baltica, odległość 140 km zarówno od stolicy jak i granic kraju i UE, czy dostępna, dobrze wykształcona kadra otwierają nowe perspektywy dla Łomży – dodaje Prezydent Łomży.

Roman Kędzierski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*