dr inż. Andrzej Czapczuk, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny F.B.I. TASBUD

Nagroda główna przyznawana przez Centrum Inteligentnego Rozwoju wyróżniła polską grupę za innowacyjne technologie stosowane w budownictwie. F.B.I. TASBUD wyznacza rynkowe trendy konstrukcyjne na wielu zagranicznych rynkach – niebawem rewolucjonizuje także sprawdzoną prefabrykację w Polsce.

Firma nagrodzona w prestiżowym konkursie w kategoriach rodzima polska marka oraz innowacyjne technologie przyszłości zaprezentowała własne osiągnięcia związane z zastosowaniem sztucznej inteligencji oraz nowatorskich rozwiązań w dziedzinie prefabrykacji, prezentując szerokie możliwości nowopowstającego zakładu prefabrykacji. Jak zaznacza firma, prefabrykacja jest popularna w Europie, a w Polsce w najbliższych latach stanie się ponownie najchętniej wybieraną metodą budownictwa kubaturowego. Zapotrzebowanie na nowe obiekty w kraju nad Wisłą rośnie, dlatego prefabrykacja okazuje się być panaceum na wyzwania związane m.in. ze wzrostem cen materiałów i „robocizny”, brakiem rąk do pracy czy coraz większą presją czasową w kontekście realizacji inwestycji. Polski generalny wykonawca chcąc skutecznie zoptymalizować te procesy, opracował innowacyjne systemy produkcji elementów i bloków prefabrykowanych, które już niebawem będzie wytwarzać w podwarszawskim Michałówku.

Kapituła konkursu podkreśliła znaczenie proekologicznego zakładu grupy kapitałowej F.B.I. TASBUD nie tylko dla rejonu Mazowsza i branży, ale także dla kraju. – Wierzymy, że rozwijająca się technologia budownictwa prefabrykowanego, nad którą pracuje nasz Pion Naukowo-Badawczy wskaże nowe kierunki rozwoju całej branży w Polsce. Jako generalny wykonawca wierzymy, że oprócz dywersyfikacji geograficznej naszej grupy, równie ważna jest dywersyfikacja technologiczna. Właśnie dlatego, postawiliśmy na projekt innowacyjnej fabryki, która uznana została przez tak prestiżowe podmioty jak PARP, Warmińsko-Mazurską Strefę Ekonomiczną, BGK oraz lokalne władze. Nasz 13-hektarowy kompleks produkcyjny ma wdrożyć zintegrowany system budownictwa energooszczędnego wyposażony w innowacyjne rozwiązania z patentami klasy A (np. systemy złączy czy „ciepły narożnik”). Serdecznie dziękujemy za uznanie, a kapitule konkursu za Polską Nagrodę Główną Inteligentnego Rozwoju – jest to dla nas znaczące wyróżnienie i motywacja do dalszego inwestowania w rozwój grupy o czysto polskim kapitale – podsumował dr inż. Andrzej Czapczuk, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny F.B.I. TASBUD, odbierający w Uniejowie nagrodę główną.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*