Element autonomicznego systemu transportu - wózki autonomiczne funkcjonujące w zakładzie Walstead w Krakowie
Element autonomicznego systemu transportu - wózki autonomiczne funkcjonujące w zakładzie Walstead w Krakowie

Projekt pt. „Platforma zintegrowanego zarządzania, planowania i sterowania procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie produkcyjnym z wykorzystaniem cyber-fizycznych systemów” jest odpowiedzią firmy Walstead na zapotrzebowanie rynku.

  Firma od wielu lat jest związana z poligrafią, obszarem powszechnie uważanym za  mało nowoczesny, w którym brak najnowszych technologii i rozwiązań. Projekt ma na celu sprawdzenie jak w praktyce połączyć m.in. sztuczną inteligencję i automatykę z tradycyjnymi maszynami.

  Platforma będzie składać się z autonomicznych i współpracujących ze sobą elementów i podsystemów, zintegrowanych ze sobą w sposób dynamiczny i adaptacyjny, na poziomach łańcucha logistycznego spółki. Kluczowymi komponentami będą systemy fizyczne, systemy cyfrowo-symulacyjne oraz interfejs człowiek-maszyna. Takie procesy jak: weryfikacja jakości papieru, próbki druku, transport wewnętrzny i zewnętrzny, magazynowanie, dynamiczne planowanie faz logistycznych zostaną objęte automatyzacją.

  Duża skala produkcji, wysoka prędkość pracy maszyn, zróżnicowanie zleceń produkcyjnych, zmienność czynników zewnętrznych oraz duża liczba czynności składająca się na jeden kompletny cykl produkcyjny wymaga zastosowania innowacyjnego systemu. Dzięki opracowaniu i wdrożeniu do spółki platformy, zmniejszona zostanie energochłonność procesów, wielkość strat papieru i farby drukarskiej, co w bezpośredni sposób przełoży się na poprawę ochrony środowiska.

 Grant realizowany przez Walstead pozwoli wynieść usługi w branży poligraficznej na wyższy poziom, udowadniając tym samym, że współpraca między nauką, a biznesem jest możliwa. Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu naukowców z AGH, PK oraz ekspertów stanie się innowacyjnym podmiotem, który efektywnie wykorzystuje w swoim zakładzie algorytmy sztucznej inteligencji i dopuszczalną automatyzację.

Walstead
Walstead

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*