Marsjański tor hybrydowy
Marsjański tor hybrydowy

Wojciech Murdzek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP wykonał inauguracyjny zdalny przejazd po polskim hybrydowym torze marsjańskim ERC. Umożliwiła to zaprojektowana specjalnie na potrzeby zawodów ERC innowacyjna platforma do zarządzania robotem na odległość. Do jej stworzenia wykorzystano amerykański system zdalnego zarządzania oraz pojazdy mobilne dostarczone przez polski start-up robotyczny. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. W dniach 11-13 września 2020 zawodnicy z całego świata za pomocą tej samej platformy wezmą udział w finale szóstej edycji zawodów ERC.

ERC Space & Robotics Event to jedyny turniej kosmiczno-robotyczny, jaki odbędzie się w tym roku po ogłoszeniu pandemii. Do finału tegorocznego wydarzenia zakwalifikowały się 33 drużyny z 14 krajów świata.


Hybrydowa formuła ERC 2020, umożliwiająca zespołom z każdego zakątka globu zdalny udział w zawodach, to nie jedyna nowość szóstej edycji wydarzenia. W tym roku – po raz pierwszy w historii zawodów – przyznana została nagroda specjalna Best Design Award za najlepszy projekt robotyczny łazika. Otrzymały ją drużyny AGH Space Systems z Polski oraz TAR Dresden e.V i ERIG e.V z Niemiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*