Lampy W208 - W210, za które PTS WAŚ otrzymało Złoty Medal z poznańskich targów TTM
Lampy W208 - W210, za które PTS WAŚ otrzymało Złoty Medal z poznańskich targów TTM

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ mieszczące się w Godzikowicach (woj. dolnośląskie) to przykład rodzinnej firmy, która na przestrzeni 40 lat przeobraziła się z niewielkiego przedsiębiorstwa w spółkę jawną z pozycją lidera w produkcji oświetlania w branży motoryzacyjnej. PTS WAŚ jest pierwszą firmą w kraju, która stworzyła lampę opartą o diody świecące, pierwszym w Europie producentem lamp światłowodowych z alternatywnym źródłem zasilania oraz pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła do produkcji lampy ze światłem unoszącym się ponad kloszem, czyli z efektem mirażu za które otrzymała Złoty Medal na tegorocznych Targach Techniki Motoryzacyjnej.

W  najnowszym rankingu firm rodzinnych organizowanym przez magazyn „Forbes” PTS WAŚ znalazło się na pierwszym miejscu w Polsce w kategorii „Najcenniejsze firmy rodzinne z przychodami do 100 milionów złotych”. Co stoi za tym sukcesem?

– Nasz sukces zawdzięczamy ciężkiej pracy włożonej w rozwój firmy, wytrwałości, dzięki której przetrwaliśmy trudne czasy minionego ustroju oraz inwestowaniu w innowacyjne rozwiązania technologiczne, które dały nam możliwość prężnego rozwoju – mówi prezes PTS WAŚ, Leszek Waś.

 – Mamy opinię  bardzo innowacyjnej oraz solidnej firmy. Współpracujemy z największymi producentami pierwszego montażu w kraju i zagranicą. W naszym asortymencie jest ponad 3,5 tyś rodzajów lamp w 20 tyś. odmian. Każdego roku pojawia się około 300 nowych produktów. Jesteśmy na rynku od 40 lat i każdą wyprodukowaną przez nas lampę serwisujemy. To sprawia, że klienci czują się zadbani i jest to część składowa naszego sukcesu – dodaje.

Wszystko zaczyna się od pomysłu, a tych w firmie nie brakuje.

Stawiamy na innowacyjność i ciągle mamy nowe pomysły – ostatnio są to lampy nietłukące się, których nie są w stanie zbić nawet uderzenia młota, niektóre są także odporne na zarysowania, więc powinny działać sprawnie nawet kilkadziesiąt lat. Według naszych założeń taka lampa powinna „przeżyć” samochód – do tego dążymy i wydaje się to być realne – opisuje prezes Waś.

PTS WAŚ to najnowocześniejszy park maszynowy, ekologiczne rozwiązania, w tym własny system ogrzewania i chłodzenia, najnowsze maszyny i urządzenia, własne laboratorium fotometryczne, ale przede wszystkim…

Ludzie! To ludzie są najważniejsi. Wszyscy tu żyjemy tym, co robimy. Tak jak w rodzinie – podkreśla z dumą prezes.

PTS WAŚ powstało w 1979 roku i początkowo zatrudniało 20 pracowników, aktualnie swoje produkty eksportuje do ponad 80 krajów na świecie i daje zatrudnienie ponad 500 osobom w regionie. Rocznie sprzedaje ponad 6 milionów lamp, a na swoim koncie ma około 200 zgłoszeń patentowych. W  roku 2019 obroty firmy przekroczyły 100 milionów złotych.

Jadwiga Pasiut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*