prezes Anna Kubańska
prezes Anna Kubańska

Dla każdego z nas sukces może oznaczać coś innego, każdy z nas może mieć różną definicję tego pojęcia. Niewątpliwie to dla każdego człowieka pochylenie się nad życiowym celem. Sukcesem można określać zyskanie na wartości i w ten sposób zająć jeszcze korzystniejszą pozycję. Czy zbudowanie zespołu może okazać się życiowym sukcesem zawodowym?

– Najważniejszą sprawą jest zbudowanie atmosfery, w naszej firmie czujemy się jak w domu i spędzamy w niej bardzo dużo czasu. Do mnie nie przychodzi się z pozytywnymi informacjami, dla mnie liczą się problemy, które można rozwiązać już na samym początku, ponieważ to one spowodują lawinę konsekwencji. „Razem” to słowo klucz, ponieważ razem możemy rozwiązać problemy i się nad nimi pochylić. W naszej firmie nie zakopuje się problemów pod dywan. Ja potrafię o każdym ze swoich pracowników powiedzieć bardzo dużo, nawet o takim, którego widzę raz na tydzień. Są wykonawcy i kreatorzy. Dużym wysiłkiem jest zgranie zespołu, ale to jest dla mnie największym sukcesem zespołu! podkreśla Anna Kubańska – prezes Centrum Transferu Technologii Emag.

Jaka jest najlepsza recepta na zdobywanie zagranicznych rynków, partnerów?

– Każdy rynek jest inny, każdy rynek wymaga dogłębnego poznania i zbadania, tam nie można popełnić błędu. Przykładem niech będą opakowania na prezenty w Chinach. Bardzo ważnym elementem jest zrozumienie drugiej strony, kontrahenta z innej kultury. Tam panują określone reguły. Ja traktuję wszystkich partnerów jak przyjaciół, zarówno Chińczyków, Rosjan, czy Ukraińców. Więcej nas łączy niż dzieli. Kiedy pierwszy raz poleciałam do Chin musiałam poczuć klimat tego państwa, to nie była podroż tylko i wyłącznie biznesowa. To podróż w poszukiwaniu przyjaciół, podkreśla prezes Kubańska.

Zadaniem spółki, która świętuje dziesięciolecie jest przede wszystkim transfer rozwiązań technologicznych do odbiorców komercyjnych.

– Naszych produktów nie kupuje się na targu, to są rzeczy dedykowane bezpośrednio do klientów, to są technologie wypracowane w bardzo wąskiej dziedzinie. Mamy oryginalne rozwiązania, zaczynając od zaprojektowania a kończąc na serwisie, dodaje prezes Anna Kubańska.

Jedną z dziedzin jest geofizyka górnicza, której na rynku, nawet tym międzynarodowym jest bardzo mało. To bardzo specyficzna aparatura, która zajmuje się pomiarem fal podczas wstrząsu. Inną dziedziną są urządzenia do pomiaru jakości kopalin. Mają one wpływ na jakość węgla spalonego w elektrowniach.

Co ciekawe firma wprowadza także innowacje społeczne, którym są rozwiązania dla kin i osób niepełnosprawnych. Zaimplementowanie tej innowacji odbyło się w 5 placówkach kinowych, jako instalacje badawcze i jak przekonuje prezes Kubańska, to działa bez zarzutu.

– Próbujemy różnych rzeczy, trzeba być elastycznym na zmiany, obserwować świat i budować dzięki temu biznes. Nie sztuką jest zaprojektować, skonstruować i wykonać dany projekt, trzeba także potrafić go sprzedać, podsumowuje prezes Kubańska.

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*