Prezes Zarządu INTERMAG sp. z o.o. Hubert Kardasz
Prezes Zarządu INTERMAG sp. z o.o. Hubert Kardasz

Firma INTERMAG zorganizowała kolejną konferencję, na której zaprezentowała swój nowy produkt. Wydarzenie odbyło się 6.10.2020 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

INTERMAG rozwija działalność w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej.

Inspiracją dla nowych projektów są często rozwiązania i mechanizmy stworzone przez naturę. Wprowadzenie na rynek nowych produktów zawsze poprzedzone jest rzetelnymi badaniami biologicznymi, które potwierdzają ich efektywność w praktyce.

Celem INTERMAG jest długoterminowy rozwój, dlatego tak ważna jest dla nas inwestycja w badania i rozwój. Nowoczesne urządzenia i aparatura w laboratorium oraz zespół doświadczonych, wykształconych profesjonalistów, pełnych zaangażowania i pasji w poszukiwaniu i odkrywaniu nowych rozwiązań, przynoszą efekty w postaci innowacyjnych produktów wprowadzanych na rynek. Nieustannie wzrasta też potencjał produkcyjny firmy. Rozbudowywana i modernizowana fabryka jest obecnie jedną z najnowocześniejszych w Europie wśród producentów z branży rolniczej.

W tych trudnych czasach spotkanie odbyło się w części konferencyjnej, ale także za pomocą połączenia internetowego. W pięknej sali konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik pojawiło się kilkadziesiąt osób zainteresowanych przedstawieniem nowego produktu firmy oraz prelekcjami na temat rolnictwa, czy plonów w obliczu biostymulatorów.  Organizatorzy zadbali w każdym detalu o środki ostrożności i zapewnili pełną wygodę wszystkim dziennikarzom.

Co jest głównym celem? Na pewno ogromna satysfakcja klientów.

Nasz dziennikarz Sebastian Wach rozmawiał z Prezesem Zarządu INTERMAG sp. z o.o. Hubertem Kardaszem na temat nowego produktu firmy.

Panie Prezesie, jak można scharakteryzować firmę?

– INTERMAG to firma założona w Polsce w 1988r. Od początku swojej działalności specjalizujemy się w rozwoju i produkcji nowoczesnych preparatów dla rolnictwa. Aktualnie firma zaliczana jest do największych producentów nawozów i biostymulatorów oraz aktywnie działa w branży produktów prozdrowotnych dla zwierząt.

Czym te produkty różnią się od klasycznych nawozów?

– Przede wszystkim nasze produkty nie dostarczają głównych składników budulcowych rośliny takich jak azot, potas, fosfor. Skupiamy się na mikroelementach i pierwiastkach korzystnych. W związku z tym nasze produkty są stosowane w dużo mniejszych dawkach, niż w klasycznych nawozach. W naszym przypadku mówimy od 200 ml do kilku litrów na hektar.

Vanadoo – nowa siła biostymulacji! To projekt zaprezentowany podczas konferencji, jak można to hasło zdefiniować?

– Vanadoo jest to produkty unikalny globalnie. Przynajmniej w Europie nie znaleźliśmy podobnego produktu, który bazowałby na pierwiastku korzystnym jakim jest wanad. Chodzi także o formę, przyswajalność, czy dostępność dla roślin. Jest to pierwiastek działający w sposób specyficzny na roślinę, przede wszystkim stymuluje ich części podziemne i w związku z tym my  będziemy polecać je do roślin, gdzie części podziemne są głównym elementem plonu np. ziemniaki, buraki, warzywa okopowe.

– Nasze badania pokazały, że wzrost plonu może w pewnych sytuacjach przewyższyć 30% przy dawkach rzędu 300 ml na hektar.

– Na produkt Vanadoo lada chwila dostaniemy rejestrację i planujemy, że będzie dostępny od przyszłego roku dla rolników i wprowadzony do naszej oferty. Jest dopracowany na ostatni guzik, pracowaliśmy nad nim pięć lat. Co warto podkreślić ma pełne portfolio badań biologicznych potrzebnych do przeprowadzenia rejestracji. Dostał także pełną akceptację z Instytutu Ogrodnictwa. Czekamy tylko na ten ostateczny element.

Wszystko zakończyło się ogromnym sukcesem, a to dzięki sile firmy, prawda?

– Mamy duży ośrodek badawczo-rozwojowy, ponad 20 osób. Mamy poletka doświadczalne, komorę fitotranową, która pozwala na prowadzenie badań biologicznych przez cały rok, nawet podczas zimy. Możemy tam wizualizować i zastosować odpowiednie warunki pogodowe.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*