Moose, kierownik ds. Badań i Rozwoju dr inż. Maciej Słowik, wiceprezes Małgorzata Gulewicz
Moose, kierownik ds. Badań i Rozwoju dr inż. Maciej Słowik, wiceprezes Małgorzata Gulewicz

Firma Moose (www.mooseinc.eu) istnieje na rynku od 2015 roku. Swoją działalność koncentruje na dostarczaniu klientom kompletnych, dedykowanych rozwiązań informatycznych opartych o wytwarzane oprogramowanie. W szczególności dotyczy to rozwiązań opartych o modelowanie procesów biznesowych, ich optymalizację i informatyzację oraz rozszerzenie usług wspierających te procesy (usługi analityczne, w chmurze, rozwiązania mobilne, społecznościowe oraz rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa).

Rozmowa z wiceprezes Małgorzatą Gulewicz i kierownikiem ds. Badań i Rozwoju dr inż. Maciejem Słowikiem

Na początek skupimy się na Systemie SmartBRAKE, jak można go zdefiniować?

– SmartBRAKE to system hamowania roweru dziecięcego, w którego skład wchodzi część mechaniczno-elektroniczna oraz dedykowana aplikacja na urządzenia mobilne. System umożliwi zatrzymanie lub zmniejszenie prędkości dziecka w momencie, gdy na horyzoncie pojawi się niebezpieczeństwo. W systemie wykorzystano takie techniki i technologie jak loT, Bluetooth Low Energy, geofencing oraz przetwarzanie danych w chmurze.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo oparte o wygodę?

– Tak, chcieliśmy połączyć te dwa aspekty.

Jakich można spodziewać się efektów?

– Przede wszystkim stworzenie produktu wspierającego bezpieczeństwo dzieci podczas wycieczek rowerowych – zdalnego hamulca do rowerów kontrolowanego z poziomu opaski lub aplikacji mobilnej. Dodatkowo chcieliśmy zadbać o komfort rodziców, którzy dzięki naszemu rozwiązaniu będą mogli czerpać więcej przyjemności z jazdy.

Istotny dla firmy jest także projekt „Modularny system obserwacyjno-inspekcyjny oparty na latającej platformie wielowirnikowej zasilanej ze stacji naziemnej” (www.tethereddrone.pl) .

Co jest głównym celem projektu?

– Opracowanie oraz implementacja modularnego systemu opartego na latającej platformie wielowirnikowej zasilonej z ziemi. Mówiąc w uproszczeniu, celem było stworzenie drona zasilanego z ziemi, który pozwoli na długi czas obserwacji. Dron jest połączony z generatorem, który jest może uzupełniany paliwem i dzięki temu utrzymuje się w powietrzu do 12 godzin. W ramach projektu stworzyliśmy autorską aplikację Control Base, która pozwala zastąpić aparaturę RC i skupić się użytkownikowi na obserwacji a nie na sterowaniu.

Na koniec projekt „Cloud for loT – innowacyjna platforma dla Przemysłu 4.0”

– To innowacyjna platforma do zdalnego zarządzania i monitorowania urządzeń końcowych loT stanowiąca rozwiązanie oparte o wysoko skalowalne technologie chmurowe pozwalające na gromadzenie dużych ilości danych.

– Platforma charakteryzuje się wysoką odpornością na awarię oraz elastycznym, łatwym w obsłudze interfejsem użytkownika, wzbogaconym o moduły analityczne pozwalające na wizualizację podłączonych urządzeń i danych z nich zbieranych.

Komu jest dedykowana?

– Platforma dedykowana jest przede wszystkim firmom produkcyjnym chcącym monitorować swoje procesy oraz producentom modułów IoT. Architektura aplikacji umożliwia również świadczenie usług przez dostawców rozwiązań Przemysłowego Internetu Rzeczy ich klientom.

Dziękujemy za rozmowę.

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wprowadź swoje imię

*