Data Science i Machine Learning  to narzędzia, które skutecznie można wykorzystać w wielu aspektach życia. Ich możliwości zgłębia na co dzień Dr Barbara Jasiulis-Gołdyn.

Dr Barbara Jasiulis-Gołdyn od lat kieruje innowacyjnymi projektami o zasięgu światowym, w których wykorzystuje metody data science, machine learning oraz big data jak również rozwija zaawansowaną matematykę teoretyczną. Jej doświadczenie zaprocentowało przy realizacji licznych projektów, np. „First order order Kendall maximal autoregressive processes and their applications” z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej,  realizowanym w partnerstwie naukowym  z KU Leuven w Belgii. W jego ramach modelowała wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie analizując dane dotyczące zachorowań pacjentów w województwie dolnośląskim.

Naukowiec wizytowała również jako naukowiec w Międzynarodowej Agendzie Badawczej AstroCeNT w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk, gdzie zajmowała się wpływem promieniowania kosmicznego na zagadnienie trzęsień Ziemi. Odbyła staże naukowe  na University of Liverpool w Wielkiej Brytanii, Monash University oraz University of Melbourne w Australii w ramach m.in. realizacji projektu międzykontynentalnego RARE-Risk Analysis, Ruin and Extremes, Marie Curie Actions.

Obecną działalność ukierunkowała natomiast w stronę zarządzania kryzysowego i budowania odporności środowiskowej oraz zdrowotnej o zakresie lokalnym oraz światowym. W najbliższym czasie zamierzam realizować projekty oparte na analizie danych w wielu skalach pomiarowych, w tym danych satelitarnych – podsumowuje.

W 2019 roku została laureatką  Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii Naukowiec Przyszłości. Natomiast w 2024 roku otrzymała Nagrodę Liderki Inteligentnego Rozwoju za realizację interdyscyplinarnych badań oraz projektów z pogranicza matematyki, nauk atmosferycznych, finansów, informatyki oraz astronomii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj