Rozmowa z Dawidem Kuchtą – CEO Microamp Solutions

Technologie dedykowane wzmacniaczy mikrofalowych dla sieci 5G można nazwać pewnego rodzaju przełomem?

– Oczywiście, cały koncept sieci 5G wprowadza pewnego rodzaju przełom w telekomunikacji. Nasze rozwiązania przyczyniają się do tego, są bez wątpienia innowacyjne i przełomowe.

Co jest głównym celem projektu?

– Celem projektu jest wprowadzenie na rynek polski jak i zagraniczny innowacji produktowej jakim jest technologia dedykowanych dla sieci 5G mikrofalowych wzmacniaczy sygnału.

Zajmujecie się wysoko zaawansowanymi technologiami telekomunikacyjnymi. Firma nie ma dużego stażu, ale wychodzi naprzeciw potrzebowaniom technologicznym, prawda?

– Dokładnie tak, sama firma powstała w 2019r. Jednak nasz zespół ma bardzo duże doświadczenie w pracy z taką technologią. Teraz rozwijajmy swoją. Obecnie, na rynku telekomunikacyjnym dzieje się rewolucja. Mamy ogromną szansę, żeby zaistnieć, musimy to wykorzystać.

Specjaliści z całego świata to także powód do dumy?

– Prowadzimy bardzo zaawansowane projekty B+R, które wymagają od nas zaawansowanej i interdyscyplinarnej wiedzy. Wykorzystując relacje zdobyte za granicą, stworzyliśmy międzynarodową sieć specjalistów, która znacznie poszerza nasz wachlarz kompetencji. 

Microamp Solutions wyróżnia się na tle konkurencji w technologiach deep tech, to na pewno duże osiągnięcie?

– Deep tech to rodzaj startupu działający w wysoko zaawansowanych technologiach, którego celem jest wdrażanie innowacyjnej technologii czy produktu w oparciu o aktualny postęp naukowo-techniczny, kreując przy tym z reguły nowy rynek i rozbijając istniejące modele biznesowe.  To co robimy z pewnością wpisuje się w tą definicję. Na pewno namieszamy na rynku telekomunikacyjnym.

Jakie plany przyszłościowe ma firma?

– Obecnie szukamy inwestorów na kolejne rundy inwestycyjne. W 2023 roku planujemy pierwsze, na szeroką skalę, komercyjne wdrożenie naszej otwartej infrastruktury sieci 5G. Chcemy tym zrewolucjonizować rynek telekomunikacyjny.

Dziękujemy za rozmowę.

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj