Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie wzorem do naśladowania w zakresie ochrony środowiska.

– Ekologia jest wyzwaniem naszych czasów. Należy robić wszystko, żeby wszelkie zasoby przetrwały dla następnych pokoleń. Działając takimi metodami  powodujemy jak najmniejszą uciążliwość dla środowiska naturalnego i dla mieszkańców Ciechanowa – podkreśla Jerzy Ryziński, prezes Zakładu.

Przedsiębiorstwo posiada profesjonalne laboratorium wyposażone w nowoczesne środki i urządzenia pomiarowe, w którym wykonywane są badania chemiczne i właściwości fizycznych wody. Zaplecze techniczne firmy oraz wykwalifikowana kadra pracowników są gwarancją rzetelnych i miarodajnych badań.

– Dążymy to tego, żeby iść z duchem czasu i stosować najnowocześniejsze technologie, jeśli chodzi o materiały i sprzęt, by sprostać wyzwaniom XXI wieku, ale mocną stroną naszego przedsiębiorstwa jest także kapitał ludzki, bez niego nic nie bylibyśmy w stanie zdziałać – dodaje Prezes.

Firma zajmuje się także edukacją ekologiczną młodzieży, wiedząc, że skuteczność ekologicznych postaw kształtuje się poprzez wzrost świadomości młodych ludzi.

Proekologiczne inwestycje spółki w zakresie budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Ciechanów zostały docenione oraz uhonorowane Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2018, przyznawaną pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak. Ponadto, wyróżniony został Prezes Zarządu spółki, Jerzy Ryziński. Swoją nagrodę w kategorii Prezes wizjoner otrzymał za nowoczesne podejście do kierowania spółką, oparte o troskę o środowisko i koncentrujące się na zwiększaniu komfortu życia mieszkańców.

Siedziba Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie Spółka z o.o. mieści się przy ul. Gostkowskiej 81. W tym roku firma obchodzi jubileusz 80-lecia swojej działalności.

– To bardzo długa historia. Prawdziwe sieci wodociągowe na terenie Polski, łącznie z ujęciami wód powstawały na przełomie 20. i 30 lat. W 1938 roku w Ciechowie powstała pierwsza sieć wodociągowa. Dlatego jesteśmy w czołówce polskich pionierów przedsiębiorstwa wodociągowego – dodaje Jerzy Ryziński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj