CMC Poland od lat jest liderem wśród polskich producentów wyrobów długich ze stali. Firma oferuje swoje wyroby zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Misję realizowaną przez przedsiębiorstwo przybliżył Sebastian Kalinowski, Chief Process Engineer & Technology Director.

CMC Poland od lat prężnie działa na rynku. Jak wygląda Państwa obecna oferta?

CMC Poland funkcjonuje na rynku już od ponad dwóch dekad. To był dla nas bardzo intensywny czas – udało nam się dokonać wielu kluczowych inwestycji. To m.in. nowe linie walcownicze, modernizacja stalowni: wymiana pieca elektrycznego czy urządzenia do ciągłego odlewania stali. Jesteśmy jednym z największych producentów wyrobów stalowych w Polsce. Nasze produkty to pręty żebrowane w średnicach od 10 do 32 mm, walcówka żebrowana od  8 do 16 mm oraz walcówka jakościowa gładka – od 5,5 do 25 mm. Oferujemy także pręty płaskie od szerokości 25 do 220 mm i grubości od 5 do 40 mm, a także pręty gładkie w średnicach od  16 do 95 mm oraz kątowniki.

Stawiają Państwo także na ścisłą współpracę z klientami. W jaki sposób budowane są niezwykle ważne z punktu widzenia prowadzania biznesu relacje?

Dla nas od zawsze bardzo ważną rolę odgrywa bliska współpraca z klientami. Współpraca z klientem stanowi proces, a jakość kontaktów jest najważniejszym elementem tego procesu. Obecnie klienci patrzą na sprzedawców spełniających ich oczekiwania, jako środek dzięki któremu osiągną swoje cele i zaspokoją wszystkie swoje potrzeby. Efektywna i długofalowa współpraca zależy od zaangażowania, aby pomóc klientom odnieść sukces, wiedzy wychodzącej daleko poza poznanie oferowanego produktu oraz umiejętności ułatwiających komunikowanie się w sposób,  który tworzy zrozumienie i zaufanie. Jako przykład współpracy mogę odnieść się do koncepcji rozwoju wyrobu w trakcie, którego koncentrujemy się na tym, aby nasz produkt w jak największym stopniu spełnił oczekiwania klienta. Jednym z elementów współpracy jest przeprowadzana przez nas raz w roku ankieta, w której nasi klienci jednoznacznie wskazują na szeroko pojęty serwis, który jest niezwykle cenionym aspektem naszej współpracy. Już kolejnego dnia możemy spotkać się z klientem, by szukać rozwiązania zaistniałego problemu.

Państwa branża wymaga ciągłego dopasowywania się do potrzeb rynku. Czasem trzeba im nie tylko sprostać, ale także pójść o krok dalej – pewne rozwiązania zastosować przed konkurencją. W jakim stopniu CMC Poland stawia na innowacyjność? Innowacyjność mamy w genach. Huta w Zawierciu istnieje już od ponad 100 lat i w tym czasie przechodziła liczne zmiany i przeobrażenia. Zmianie ulegała nie tylko wymiana urządzeń produkcyjnych, ale przede wszystkim technologia produkcji stali. Wiele naszych produktów zostało opracowanych z myślą o tym, by na rynku stanowić element innowacyjności, w połączeniu ze zmieniającymi się potrzebami naszych klientów. Obecnie huta współpracuje z uczelniami wyższymi, co pozwala nam na rozwijanie nowych wyrobów i bycie o krok przed konkurencją. To także doskonalenie procesów z różnych dziedzin i nowe podejście do zagadnienia jakim jest produkcja stali. W naszej firmie cały czas analizujemy potencjał i możliwości rynkowe. Planowane są  kolejne inwestycje, które pozwolą na dalszy rozwój naszego portfolio. Innowacyjne podejście do prowadzenia działalności pozwala na spokojniejsze spojrzenie w przyszłość jutra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj