Polska technologia światłowodowa w dobie cyfryzacji staje się jedną z naszych kluczowych specjalności. Rodzime firmy, takie jak warszawski InPhoTech, nie boją się zagranicznej konkurencji i sukcesywnie podbijają świat zaawansowanych technologii.

Polscy naukowcy w ciągu ostatnich 40 lat stworzyli własną, całkowicie niezależną od światowych ośrodków badawczych, technologię światłowodową. Teraz w Polsce powstają nowoczesne firmy technologiczne, które wiedzą jak innowacyjne rozwiązania wdrażać do produkcji przemysłowej. Na przestrzeni minionych 5 lat polska branża światłowodowa zwiększyła zatrudnienie i obroty o blisko 400 procent.

– Moja firma zatrudnia zaledwie czterdzieści kilka osób, a ścigamy się ze światową czołówką w opracowywaniu supernowoczesnych łączy i czujników ze światłowodów mikrostrukturalnych. Coraz częściej zgłaszają się do nas przedsiębiorcy, reprezentujący różne branże, którzy chcą ulepszać swoje produkty i usługi właśnie przy zastosowaniu światłowodów” – mówi prezes firmy InPhoTech, Tomasz Nasiłowski.

Nowoczesne produkty światłowodowe, wytwarzane w naszym kraju, unowocześniają niemal wszystkie sektory i mogą stanowić dźwignię całego polskiego przemysłu. „Innowacyjne technologie światłowodowe umożliwiają urzeczywistnienie koncepcji Przemysłu 4.0 i przyspieszą rozwój Internetu Rzeczy, systemów CPS czy Big Data Center. Inwestując w światłowody, Polska może stać się twórcą, a nie naśladowcą światowych trendów” – dodaje prezes Nasiłowski, który wraz z innymi przedstawicielami Klastra Fotoniki i Światłowodów jest autorem katalogu „Polskie Światłowody. Gospodarka 4.0”. Opracowanie można pobrać ze strony: www.inphotech.pl.

 InPhoTech1                                          logo IPT

                                                                    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj