SmartKoben to produkt, który wiele zmieni w branży transportowej. Wszystkie potrzebne dane znajdą się szybko w jednym miejscu i to w czasie rzeczywistym.

Do tej pory wszystkie elementy związane z kontrolą kierowców i pojazdów zamykały się w jednym słowie – tachograf. Teraz rzeczywistość transportowa będzie wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko dzięki projektowi SmartKoben, który realizuje Kancelaria Transportowa Koben z Bielska Białej.

Jesteśmy na etapie ostatnich testów i już wkrótce nasza usługa trafi na rynek. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowana przy okazji Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 – mówi Krzysztof Nowakowski, członek Zarządu Kancelarii Transportowej KOBEN.

SmartKoben to kompleksowa usługa zdalnego odczytu z danych z karty kierowców oraz tachografu cyfrowego połączona z kompleksowym rozliczeniem czasu pracy kierowców łącznie z delegacjami. Podczas prac nad projektem uznaliśmy że warto system rozszerzyć o informacje o pozycji pojazdu, liczby przejechanych kilometrów, długości czasu jazdy i postoju, a nawet dane o ilości paliwa, zużycie paliwa, czasu pracy silnika  . Cały proces poprowadzi system zdalnego pobierania, wspomagany przez satelitę i GPRS.

– To bardzo istotne informacje, które pozwalają na zwiększenie efektywności pracy i duże oszczędności dla firm transportowych – dodaje Krzysztof Nowakowski. – Możemy wybrać optymalną trasę a co za tym idzie  lepiej wykorzystać dany pojazd, a  co za tym idzie uzyskać oszczędności w procesie przewozowym, . Dane  z pojazdu są dostępne w czasie rzeczywistym, a kierowca nie musi już zjeżdżać do bazy żeby pobrać dane z karty kierowcy bądź tachografu.. To bardzo ułatwia życie właścicielom firm oraz kierowcom.

System może także sprawdzić i ocenić styl jazdy kierowcy, a nawet przyznać symboliczną gwiazdkę, jeśli jeździ on ekonomicznie. Na tej podstawie powstaje specjalny ranking najlepszych kierowców.

Projekt SmartKoben daje duże możliwości rozbudowy o kolejne elementy, które mogą być przydatne w branży transportowej.

– Rzeczywiście ciągle udoskonalamy naszą usługę – podkreśla Krzysztof Nowakowski. – Chcemy by oparty na niej system był coraz bardziej intuicyjny i odpowiadał na coraz nowsze potrzeby właścicieli firm transportowych oraz kierowców. Zawsze staramy się, aby nasze usługi były ściśle dopasowane do potrzeb naszych klientów.

Zainteresowanie projektem jest już duże, w końcu pozwoli on zaoszczędzić firmom z branży transportowej sporo pieniędzy i czasu, a przede wszystkim pokaże, gdzie tkwią rezerwy, które można efektywnie wykorzystać.

Ten badawczo-rozwojowy projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. SmartKoben został nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii: Innowacje w transporcie. Nagrody zostaną przyznane podczas gali finałowej Międzynarodowego Forum Inteligentnego rozwoju 3.0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj