Dr hab. Inż. Lucyna Bilińska – prowadząca badania w Katedrze Inżynierii Molekularnej PŁ oraz Kierownik działu B+R w Zakładzie Włókienniczym Biliński, została laureatką konkursu „Small Grant Scheme”. Jej projekt pt. „Nowoczesne techniki oczyszczania i recyklingu ścieków włókienniczych z wykorzystaniem katalizatorów plazmowych” został nominowany do nagrody „Naukowiec Przyszłości 2023” w kategorii „Kobieta nauki, która zmienia świat” – serdecznie gratulujemy!

dr hab. inż. Lucyna Bilińska

Wybór tematyki projektu był mocno zakorzeniony z historią województwa łódzkiego, a także mocno związany z moją wieloletnią pracą zawodową. Główna idea projektu polega na tym, żeby bardzo nowoczesne materiały budowane w nanoskali zaaplikować do rozwiązań inżynieryjnych, które będą miały bezpośrednie przełożenie w przemyśle i dadzą bardzo wymierny skutek w postaci możliwości odzyskiwania wody wysokiej jakości. Jedną z najbardziej obiecujących metod oczyszczania, która ma potencjał wdrożenia w działalności przemysłowej, jest ozonowanie w obecności katalizatora. Ogromnym wyzwaniem staje się oczyszczenie silnie zanieczyszczonych ścieków, ale z tym postanowiła poradzić sobie dr hab. inż. Lucyna Bilińska.

Od początku opracowania założeń projektu, wszystkie rozwiązania tworzone są z myślą o praktycznym zastosowaniu w przemyśle. Dodajmy, że opracowane rozwiązanie techniczne testowane będzie w powiększonej skali w warunkach przemysłowych.

Życzymy samych sukcesów i nieustającej pasji w dążeniu do własnych celów.

Sebastian Wach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj