Design and Business to trójmiejska firma realizująca usługi doradcze w zakresie wzornictwa przemysłowego. Do głównych aktywności firmy należy realizacja projektów oraz działań o charakerze zarządczym i marketingowym prowadzących do podnoszenia innowacyjności przedsiębiorstw sektora MŚP.

Ponadto w działalności firmy wyróżnić można usługi doradcze związane z ochroną wzornictwa przemysłowego, usprawnianiem procesów oraz budowaniem i nadzorowaniem profesjonalnych działów B+R w firmach produkcyjnych.

Firma realizuje rocznie na rzecz swoich klientów kilkadziesiąt profesjonalnych projektów wzorniczych (często dotowanych w ramach funduszy unijnych) prowadzących do opracowania i wdrożenia na rynek innowacyjnych produktów i usług (w tym m.in. dla takich branż jak meblarska, elektroniczna, HoReCa).

Synteza doświadczeń z zakresu realizowanych projektów jak również bogate kompetencje badawczo-rozwojowe (w zakresie eksperymentowania i prototypowania opakowań) stały się podstawą do dywersyfikacji działalności firmy poprzez wdrożenie innowacyjnej usługi projektowania i produkcji proekologicznych opakowań dla branży HoReCa oraz kraftowych producentów żywności naturalnej.

Opracowana i wdrożona przez firmę Design and Business innowacyjna usługa produkcji i projektowania opakowań, finansowana z Funduszy Norweskich, była podstawą przyznania firmie tegorocznej POLSKIEJ NAGRODY INNOWACYJNEGO ROZWOJU 2022

Usługa oparta jest o dobre praktyki wzornictwa usług (ang. „service design”) i umożliwia szybkie prototypowanie funkcjonalnych i estetycznych opakowań (na bazie zebranych informacji od klienta oraz badaniu nawyków użytkowych) a następnie przeprowadzenie badań jakościowych i wytworzenie małych serii pozwalając firmom z branży HoReCa i małym producentom żywności posiadać unikatowe opakowanie, którego ze względu na wielkość partii nie wytworzą duże poligrafie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj