Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. jest spółką należącą do Samorządu Województwa Dolnośląskiego, działającą na rzecz i w imieniu władz województwa. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorczości, pobudzanie innowacyjności regionu, poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw, stymulowanie ich rozwoju oraz kształtowanie wizerunku województwa za granicą.

DAWG, dzięki posiadanym nieruchomościom położonym w atrakcyjnych lokalizacjach w obrębie Wrocławia, proponuje dolnośląskim przedsiębiorcom wynajem powierzchni biurowych na preferencyjnych warunkach. Obecnie DAWG tworzy nowy inkubator przedsiębiorczości triQube, którego budowa jeszcze w tym roku zostanie ukończona na działce sąsiadującej z siedzibą spółki. triQube zapewniać będzie niezbędną infrastrukturę i wsparcie dla innowacyjnych projektów, a także integrację w ramach różnych branż i sektorów. Wśród najemców preferowana będzie działalność związana z Dolnośląską Strategią Innowacji 2030: energetyka, odnawialne źródła energii, recykling, fotowoltaika, elektronika, automatyka, mechatronika, szeroko pojęte IT.

Poprzez wykorzystanie środków europejskich DAWG wspiera w aktywizacji na rynku pracy osoby bierne zawodowo i bezrobotne oraz oferuje pożyczki rozwojowe i płynnościowe na cele inwestycyjne. Nasze produkty finansowe z jednej wspomagają firmy dotknięte skutkami pandemii, a z drugiej wspierają przedsięwzięcia szczególnie innowacyjne i przyczyniające się do rozwoju nowoczesnych rozwiązań.

W ramach działalności międzynarodowej DAWG organizuje misje gospodarcze i wizyty na targach branżowych, zapraszając dolnośląskich przedsiębiorców nie tylko do krajów sąsiednich, takich jak Czechy czy Niemcy, ale też do odległych geograficznie, lecz bardzo ważnych gospodarczo, jak ZEA, USA czy Korea Południowa. Wspomagając inwestorów i eksporterów, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej realizuje także projekty związane z internacjonalizacją dolnośląskich MŚP oraz wdraża standardy obsługi inwestora i eksportera w jednostkach samorządu terytorialnego.

Więcej o Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej:

https://dawg.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj