LERG SA w Pustkowie to firma o bogatej tradycji i z wieloletnim doświadczeniem w branży chemicznej.

Wysoka jakość oferowanych produktów oraz elastyczność w dostosowaniu się do różnorodnych potrzeb naszych Klientów sprawia, że możemy poszczycić się mocną i ugruntowaną pozycją w grupie liderów na światowym rynku surowców i półproduktów chemicznych – tłumaczy Agnieszka Kozubek–Bespalenko, wiceprezes zarządu LERG S.A.

Firma nawiązała kontakty w ponad 25 krajach na świecie, a na eksport trafia około 50 proc. produkowanych wyrobów oferowanych dla wielu gałęzi przemysłu w tym m.in. branży budowlanej, motoryzacyjnej czy meblarskiej. Główną ofertę firmy stanowią żywice poliestrowe, nowolakowe, odlewnicze, żywice do materiałów izolacyjnych, żywice i dodatki do wyrobów drewnopochodnych, żywice do tworzyw warstwowych, żelkoty i formalina, szpachle i materiały do napraw dla branży motoryzacyjnej.

Nasze żywice syntetyczne na bazie mocznika, melaminy, styrenu, fenolu czy metanolu to niezbędny surowiec dla wielu gałęzi przemysłu. W siedmiu grupach produktowych posiadamy ponad 320 aktywnych technologii dla różnych zastosowań. Dodatkowo każda z oferowanych przez nas żywic może być modyfikowana pod kątem specyfiki profilu produkcji Klienta – wyjaśnia prezes Marian Kwiecień.

Spółka LERG stawia na dynamiczny rozwój. Ciągły proces inwestycyjny ma na celu implementację nowoczesnych rozwiązań we wszystkich obszarach działalności firmy. W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba inwestycji w modernizację zakładu i doposażenie laboratoriów w nowoczesny sprzęt badawczy. W 2016 roku zmodernizowana została instalacja do produkcji formaliny, wybudowano kolejną, jedną z najnowocześniejszych w Europie linię do produkcji nowolaków bazowych oraz znacząco poszerzono bazę magazynową na surowce i wyroby gotowe. Proces inwestycyjny trwa, a wszystkie te działania mają na celu podniesienie innowacyjności przedsiębiorstwa. Umożliwia to Spółce konkurowanie z największymi korporacjami w branży.

Jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym, któremu zaufało wielu klientów na całym świecie. Wysoką dynamikę sprzedaży generuje nie tylko bogata oferta produktów ale również elastyczność współpracy – dopasowujemy nasze wyroby do indywidualnych potrzeb i rozwiązań technicznych i technologicznych klientów. Stawiamy sobie wysoką poprzeczkę i ambitne cele, które realizujemy w oparciu o wiedzę, wieloletnie doświadczenie i pasję tworzenia – podsumowuje Agnieszka Kozubek-Bespalenko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj