Ochrona środowiska naturalnego jest istotnym wyzwaniem naszych czasów. Wzrost świadomości w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju oraz coraz liczniejsze regulacje prawne determinują zapotrzebowanie rynkowe na technologie sprzyjające środowisku.

Przykładem na to jest wykorzystanie skroplonego gazu ziemnego (LNG – Liquefied Natural Gas), który może mieć bardzo szerokie zastosowanie w gospodarce. Rozwijanie tej technologii jest jednym z głównych priorytetów firmy Remontowa LNG Systems z grupy Remontowa Holding.

Od kilku lat obserwuje się rosnące zainteresowanie wykorzystaniem LNG w transporcie, co ma związek z poszukiwaniem niskoemisyjnych rozwiązań paliwowych oraz malejącymi zapasami ropy naftowej. Efektem prac w ramach finansowanego przez NCBR projektu „Optymalizacja systemów zasilających napędy pracujące w transporcie morskim, lądowym albo kolejowym, które wykorzystują gaz naturalny w postaci skroplonej” będą udoskonalone lub prototypowe instalacje zasilające jednostki morskie, drogowe oraz kolejowe.

Drugim przedsięwzięciem realizowanym przez Remontowa LNG Systems jest finansowany w ramach programu INEA/CEF projekt „Budowa pilotażowej stacji dokującej, jako elementu systemu dystrybucji LNG w oparciu o kriogeniczne kontenery zbiornikowe”. Funkcjonalność stacji umożliwi dalszą dystrybucję LNG do odbiorców końcowych przy zachowaniu jego odpowiednich parametrów podczas transportu. Dodatkowo, w ramach własnej inwestycji, powstaje nowy produkt, który znajdzie się w ofercie firmy – kriogeniczne zbiorniki kontenerowe LNG.

Warto podkreślić, że oba realizowane projekty dostarczają pierwsze tego typu rozwiązania technologiczne na polskim rynku. Ich zastosowanie w przemyśle oraz transporcie przyczyni się do popularyzacji LNG jako niskoemisyjnego i ekologicznego paliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj