Firmy coraz bardziej zainteresowane badaniami b+r

0
98

Coraz więcej dużych przedsiębiorstw prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad nowymi technologiami i korzysta z programów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – wynika z raportu przygotowanego przez Centrum.

Raport Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dotyczy finansowania działalności B+R w dużych firmach i ich potencjału do angażowania się w projekty B+R w przyszłej unijnej perspektywie finansowej.

Jak podało Centrum, bilans udziału dużych firm w programach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) z lat 2015 – maj 2021 to ponad 2,5 tysiąca wniosków o dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych złożonych przez 1120 przedsiębiorstw i 811 przyznanych grantów dla 544 firm.

Jak wskazano, według danych GUS dużych firm, czyli zatrudniających co najmniej 250 osób, jest w Polsce ponad 3600 (z wyłączeniem sektora finansowego).

Zdaniem NCBR, zainteresowanie takich przedsiębiorstw ofertą Centrum z roku na rok systematycznie rośnie: w 2020 r. w porównaniu z rokiem 2015 liczba wniosków składanych przez duże przedsiębiorstwa wzrosła o 87 proc. „A znaczna część przedsiębiorstw, które wykazują, że ponoszą nakłady na B+R (951 przedsiębiorstw wg danych GUS z 2019 r.) skutecznie stara się o fundusze na badania z NCBR” – zauważa informacja Centrum.

Więcej na stronie;

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C89197%2Craport-ncbr-duze-firmy-coraz-bardziej-zainteresowane-projektami-badawczo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here