Spółka Fludra, od początku swojego istnienia sięgającego 1930 roku, była i jest do dzisiaj firmą rodzinną. Pierwotną specjalizację, czyli kowalstwo, zastąpiły z czasem usługi ślusarskie, a wraz z dalszym rozwojem w XXI wieku, zmieniła się także struktura przedsiębiorstwa i zakres oferowanych usług. Obecnie Fludra Sp. z o.o., dysponując bogatym zapleczem technicznym i wykwalifikowaną kadrą, dostarcza klientom gotowe wyroby, które cały proces produkcji, od surowego materiału do gotowego produktu, przechodzą w fabryce Spółki. Firma stawia na nowoczesne technologie i rozwój w stronę Przemysłu 4.0. Osiągniętą dzięki temu synergię działań człowieka, oprogramowania i fizycznych cech użytkowych maszyn, przekuwamy w ułatwianie załodze pracy, przy jednoczesnym zwiększeniu jej efektywności.

Przykładem takich działań są obecne inwestycje, w wycinarkę laserową do profili i rur oraz prasę krawędziową. Dzięki oprogramowaniu integrującemu pracę krawędziarki z wycinarkami laserowymi, możliwa stała się optymalizacja i automatyzacja procesów wytwórczych. Także na nowo zainstalowanym, zrobotyzowanym stanowisku spawalniczym, realizujemy wysokiej jakości wyroby wymagające powtarzalności wykonania.

Fludra współpracuje z naukowcami uczelni technicznych i prowadzi prace badawczo-rozwojowe. Dzięki temu wdrażamy unikalne rozwiązania zagadnień technologicznych. Bazując na integracji przemysłu i nauki, Spółka regularnie bierze udział w projektach podnoszących jej poziom technologiczny. Na uwagę zasługuje autorski system chłodzenia blach gazem, podczas pracy wycinarki laserowej, wykorzystujący zjawisko przemian termodynamicznych. Osiąga się w ten sposób świetną jakość i dokładność cięcia, przy minimalizacji odkształceń materiału obrabianego. Obecnie opracowywana jest też innowacyjna technologia nagrzewania rur i profili, w celu zmiany właściwości materiału, podczas prowadzonej obróbki plastycznej.

Dowiedz się więcej o Fludra:

www.fludra.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj