Podczas tegorocznej edycji stawiamy na cztery motywy przewodnie wydarzenia. Dyskusje podczas pierwszego dnia będą koncentrować się wokół tematyki odnawialnych źródeł energii, z racji miejsca wydarzenia – dużo miejsca będzie poświęcone tematowi innowacji geotermalnych. Wiele mówi się obecnie o geotermii jako impulsie polskiej gospodarki w kontekście strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Równie ważnym tematem pierwszego dnia będą kompetencje dla innowacji. Przedsiębiorcy sygnalizują duży problem w tym zakresie. Chcemy pomóc go rozwiązać w gronie ekspertów.

Punktem kulminacyjnym rozmów w czasie trzech dni będzie debata: „Plan dla Polski w Europie – wynalazki, które przekraczają granice”, odbywająca się w ramach Discovery Days – Odkrywamy Polskie Wynalazki, które towarzyszą tegorocznemu Forum. Rozmowy ekspertów skupią się na Programie Ramowym Unii Europejskiej Horyzont 2020 – największemu w historii UE przedsięwzięciu w zakresie badań naukowych i innowacji.

Polscy wynalazcy i innowatorzy zaprezentują także przed potencjalnymi inwestorami 100 wynalazków na Stulecie Niepodległości Polski. Uczestnicy Forum będą świadkami polskiej premiery rekonstrukcji wynalazku Prezydenta Mościckiego z 1932 roku, dedykowanego Marszałkowi Piłsudskiemu. Jest nim pierwsza na świecie maszyna z funkcją oczyszczania powietrza ze smogu.

W ramach Discovery Days odbędzie się także sesja ekspercka Urzędu Patentowego RP – „Patent na Innowacyjną Polskę”, która znalazła się w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Urzędu pod Patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. To sesja dedykowana przedsiębiorcom, omawiająca możliwości ochrony w kraju i za granicą w zakresie wynalazków, wzorów użytkowych, znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Wydarzeniu towarzyszą mu Targi Uznane Marki (19-20 października) podzielone na cztery strefy tematyczne.

W wydarzeniu weźmie udział około 100 wystawców, a wśród oglądających pojawi się 1000 przedstawicieli biznesu, samorządu i nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj