Wydarzenie będzie stanowić istotny krok w dziedzinie rozwoju energetyki oraz ochrony środowiska – piąta edycja konferencji „Forum Paliw Alternatywnych” w tym roku zorganizowana zostanie przez Instytut Nauk Ekonomiczno-Społecznych we współpracy z Politechniką Częstochowską. Portal Rzecz o Innowacjach został patronem honorowym kongresu.

Forum Paliw Alternatywnych to platforma, na której nauka i biznes spotykają się, aby dzielić się rozwiązaniami technologicznymi i wynikami badań w branży paliw alternatywnych. Polska, jako lider w produkcji alternatywnych źródeł energii, zobowiązana jest do wytyczania ścieżek myślowych oraz technologicznych w dziedzinie produkcji i zagospodarowania paliw alternatywnych dla energetyki, przemysłu cementowego i innych branż.

Tematy poruszone na konferencji będą dotyczyć zatem obszarów m.in. instalacji technologicznych w ujęciu cyfrowym wspomaganych Sztuczną Inteligencją, innowacyjnych produktów z odpadów jako alternatywy dla paliw alternatywnych, wyzwań eksploatacyjnych produkcji paliw alternatywnych, wyzwań w procesie badań laboratoryjnych linii technologicznej i ich elementów, przekształceń odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w produkty o charakterze kruszyw syntetycznych oraz nowych paliw alternatywnych dla energetyki i ich gospodarczego wykorzystania.

Konferencja odbędzie się w dniach 15-17 maja w Tychach, w restauracji Stadionova – ul. Edukacji 7. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.forumpaliwalternatywnych.pl

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj