Wizjonerskie plany i innowacyjne działania – tak w skrócie można opisać gminę, która stanowi wzór do naśladowania.

Gmina Moszczenica to niewątpliwie obecny lider w wykorzystaniu potencjału pozyskanych środków unijnych: – Trzeba z nich korzystać, ale mądrze i perspektywicznie. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak podejmowane dziś decyzje zaważą na losach naszej gminy, ale nie boję się ich podejmować. Zmarnowane szanse się mszczą – podkreśla Marceli Piekarek, wójt Gminy.

Moszczenica realizuje obecnie dwa uzupełniające się projekty unijne: Moszczenickie Tereny Inwestycyjne oraz Moszczenica Promuje Innowacje. Celem obu jest stworzenie nowoczesnej przestrzeni dostosowanej do potrzeb firm oraz promocja przedsiębiorczości i potencjału regionu łódzkiego w ujęciu międzynarodowym.

Moszczenickie Tereny Inwestycyjne dostały ponad 4,3 mln dotacji, a promocja gospodarcza regionu i innowacji blisko 775 tys. złotych. MTI to pomysł na ożywienie zdegradowanych terenów po byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego. Obejmuje kompleksowe przygotowanie oraz całkowite uzbrojenie 3,5 ha terenów – od kanalizacji, poprzez drogi i zagospodarowanie terenu, po sieć światłowodową.

Zdaniem wójta Piekarka to projekt także o ogromnym znaczeniu społecznym:

– Chcemy zatrzymać odpływ młodych i wykształconych ludzi do większych miast, dając im stabilny dostęp do klientów i możliwość kooeracji na całym świecie. To inwestycja w przyszłość – mówi Piekarek.

Gmina Moszczenica została wyróżniona aż dwukrotnie w tegorocznej edycji Nagrody Inteligentnego Rozwoju, przyznawanej na Międzynarodowym Forum Inteligentnego Rozwoju pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak.

Pierwsza nagroda trafiła do Marcelego Piekarka, wójta Gminy Moszczenica, w kategorii Samorządowiec kadencji 2014-2018 za inteligentny rozwój Gminy w oparciu o innowacje i inwestycje, przekładające się na poprawę standardu życia mieszkańców i zainteresowanie inwestorów. Sama Moszczenica została nagrodzona w kategorii Samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi.

To już drugi rok z rzędu, w którym docenione zostały działania prowadzone na terenie Gminy, co potwierdza, że jej rozwój nie tylko nie ustaje, a wręcz przeciwnie konsekwentnie następuje w wyniku realizacji wartościowych wizji jej dotychczasowych władz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj