Hitbox, portal dla milionów streamerów gier PC i entuzjastów e-sportu z całego świata, właśnie rozpoczął nową erę e-sportów 4K. W weekend użytkownicy portalu mieli okazję pierwszy raz w historii obejrzeć na żywo streaming meczu pokazowego w jakości 4K i prędkości 60 klatek na sekundę.

W 4K Heroes, pokazie na żywo gry Heroes of the Storm™ produkcji Blizzard Entertainment, konkurowały ze sobą popularne zespoły: G2 eSports, TCM Gaming, Team Liquid i Fnatic. Zrealizowane 6 grudnia nagranie, w którym będzie można zobaczyć wszystkie emocjonujące akcje Heroes of the Storm jest już dostępne w wyjątkowej jakości 4K 60fps na Hitbox.tv/4KHeroes.

Cztery drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch rundach finałowych, które wyłoniły dwie najlepsze teamy z pięciu, następnie gracze walczyli w trzeciej rundzie jeden-z-trzech, na koniec zaś odbył się mecz finałowy, w którym nagrodę zdobyła najlepsza drużyna. Wartość przewidzianych w puli nagród to aż 4 tysiące dolarów. Turniej w Holandii z KaoS Industries Studios poprowadzili doświadczeni broadcasterzy Tetcher i Khaldor wraz z MC Johnem Sargentem, znanym jako JoRoSaR. Mimo udanej formy Team Liquid, zwycięstwo przypadło słynnej organizacji Fnatic.

 „Ogromnie cieszy nas fakt, że Blizzard zgodził się partnerować Hitboxowi swoim turniejem Heroes of the Storm w pierwszym w historii wydarzeniu streamingu na żywo w jakości 4K. Gra Heroes of the Storm w 4K wygląda naprawdę niesamowicie. Razem z zespołem mieliśmy okazję zobaczyć pierwszorzędne akcje rozgrywki zespołu Fnatic, któremu w finale udało się zdobyć palmę pierwszeństwa 4K Heroes.” ̶  komentuje Martin Klimscha, CEO i współzałożyciel Hitbox. „Gracze wymagają od technologii najlepszych rozwiązań  ̶  i tym właśnie jest 4K. Teraz, gdy na rynku coraz częściej pojawiają się monitory 4K, zapotrzebowanie na live streaming będzie tylko rosnąć, my zaś jesteśmy już na to przygotowani.”

 O Hitbox:

Hitbox to portal, na którym spotykają się live streamerzy gier PC i entuzjaści e-sportów z całego świata. Strona umożliwia oglądanie na żywo najwyższej jakości live-streamów rozgrywek, a jej użytkownicy mają również dostęp do zaawansowanej funkcji czatu i platformy interaktywnej. To właśnie w tym miejscu skupia się najbardziej zaangażowana streamingowa społeczność graczy żywo udzielających się na temat gier wszelkiego rodzaju  ̶  od e-sportu po ostatnie nowości indie. Hitbox to internetowy, wirtualny game room, który jednoczy graczy, i jako jedyny serwis streamingowy oferuje nieopóźniony streaming rozgrywek w jakości aż do 4K 60fps. Oparte na HTML5 funkcje czata pozwalają użytkownikom na udostępnianie i nawiązywanie kontaktu pomiędzy widzami i broadcasterami. Hitbox, z siedzibą w Wiedniu, dostępny jest na całym świecie pod adresem hitbox.tv, a także w systemie iOS i Android.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj